Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Odzież robocza – pełna stylu i wygody

Odzież robocza chroni w zakładzie pracy podczas wykonywania obowiązków. Powinna charakteryzować się wygodą, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Na rynku można znaleźć dużą ofertę ubrań bhp, jednak jak znaleźć tą odpowiednią dla nas?  Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

1.      Z czego składa się odzież robocza?
2.      Jakie są typy spodni roboczych?
3.      Jak dopasować dobre spodnie?
4.      Jakie istnieją rodzaje butów roboczych?

Z czego składa się odzież robocza?

Odzież bhp jest przeznaczona do pracy, aby chronić przed zabrudzeniami i niebezpieczeństwem w zakładzie. Dobrej jakości odzież robocza powinna być wykonana z materiałów wytrzymałych na temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Do jej rodzajów zaliczamy: spodnie, buty, kurtki, a także akcesoria, takiej jak rękawice czy kask.

Jakie są typy spodni roboczych?

Na rynku można znaleźć różne rodzaje spodni ochronnych. Do wyboru mamy: ogrodniczki robocze, spodnie monterskie, bawełniane spodnie do pasa czy spodnie odblaskowe. Ogrodniczki posiadają szelki, które chronią nerki przed przewianiem i uniemożliwiają zsuwanie się z pasa. Spodnie monterskie wyposażone są w kieszenie na narzędzia, dlatego sprawdzą się idealnie w pracach ogrodniczych czy mechanicznych. Spodnie bawełniane używa się do prac lekkich i dzięki swojej wygodzie nadają się do pracy wewnątrz i na zewnątrz. Spodnie odblaskowane wyposażone są w elementy widoczne z daleka i przydają się na drogach czy budowlach. Dobrej jakości spodnie robocze wykonane z najlepszych materiałów to model Snickers Workwear ze sklepu  bhp.

Jak dopasować dobre spodnie?

Najważniejszymi cechami dobrych spodni, które oferuje sklep bhp są: odpowiednia długość, krój, elastyczny materiał i długo zakończone szwy, które dają poczucie bezpieczeństwa. Typ spodni należy dobrać do wykonywanej pracy. Dobre i wygodne kieszenie to kolejny ważny element, w przypadku wielu narzędzi, warto wybrać te z głębokimi. Ostatnim aspektem jest cena, która powinna odpowiadać jakości, abyśmy mogli korzystać z nich wiele lat.

Jakie istnieją rodzaje butów roboczych?

Na rynku można znaleźć przeróżne typy obuwia roboczego. Możemy podzielić buty robocze na: półbuty, buty do kolan, trzewiki i sandały. Wybór zależy od typu pracy i temperatury w danym miejscu. Półbuty mają niską cholewkę i zamkniętą pietę, dlatego są idealne do zamkniętych pomieszczeń, gdzie nie trzeba zbyt wiele się poruszać. Trzewiki są ocieplone, dlatego nadają się na zimę lub do pracy w chłodniach. Ich przeciwieństwem są sandały, które używa się w pomieszczeniach grzejnych lub latem.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments