Bielsko-Biała Na sygnale

Dwa zdarzenia w Kozach. Motocyklista uciekł, dziecko zabrane do szpitala – ZDJĘCIA

Wczoraj wieczorem na ul. Beskidzkiej w Kozach doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Motocyklista uciekł w nieustalonym kierunku. W tym samym miejscu gwałtownie hamował samochód osobowy, dziewczynka uderzyła głową w fotel. Poszkodowana została ambulansem na sygnałach odwieziona do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 19.50 na wysokości skrzyżowania z ul. Zamkową. Kierujący motocyklem crossowym, jadąc ul. Beskidzką w kierunku ul. Krakowskiej, nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym, w wyniku czego najechał na tył peugeota. Sprawca zdarzenia uciekł na motocyklu w nieustalonym kierunku.

W drugim zdarzeniu kierująca toyotą, widząc, co się dzieje, gwałtownie hamowała, w wyniku czego przewożona na tylnym siedzeniu na specjalnej podstawce dziewczynka, nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa, uderzyła głową w fotel.

Policjanci ruchu drogowego wykonali dokumentację. Celem odszukania motocyklisty na miejsce wysłano patrole policji. – Rodzice lub opiekunowie dzieci przewożonych w samochodach, powinni bezwzględnie sprawdzić, czy dzieci mają zapięte pasy bezpieczeństwa – podkreślał policjant z drogówki.

W szpitalu okazało się, że dziewczynka nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Mamę dziecka ukarano mandatem karnym i punktami.

google_news