Na sygnale

Ogień na dachu garażu. Spłonęły zabytkowe auta – ZDJĘCIA

Po południu do WCPR wpłynęło zgłoszenie pożaru garażu z samochodami na ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, okazało się, że cały garaż wraz z dwoma autami jest w ogniu, jest zagrożony pobliski budynek jednorodzinny.

Zgłoszenie wpłynęło o godz. 14.49. – Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody na płonący garaż i w obronie budynku mieszkalnego. Lokatorzy wyszli domu przed naszym przyjazdem – powiedział nam mł. bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożar strażacy rozebrali spaloną konstrukcję dachu. Garaż sprawdzono kamerą termowizyjną. Jak dowiedział się nasz portal, pożar zauważyła sąsiadka właścicieli posesji. – Byliśmy w domu, garaż jest tuż obok. Nic nie wiedziałem, że się tam pali – stwierdził właściciel posesji. – Auta były w trakcie remontu, wiele w nich już było wyremontowane – dodał nasz rozmówca.

Wskutek pożaru doszczętnie spłonął garaż wraz z wyposażeniem i dwoma autami marki VOLVO, model PV544. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z JRG1, Wojskowa Straż Pożarna, OSP Lipnik, policja i pogotowie energetyczne. Przyczynę pożaru ustala policja.

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ha
Ha
11 miesięcy temu

autko w idealnym stanie wystawiane jest na sprzedaż po 35 tyś ojro