Wydarzenia Bielsko-Biała

Ognista wieprzowina po… strażacku. Wyjątkowy piknik na Giełdzie w Wapienicy

Strażacy lubią i potrafią gotować. I udowodnią to podczas świetnie zapowiadającego się Pikniku Strażackiego „Ognista Wieprzowina” w Bielsku-Białej.

Impreza kulinarna odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia, na terenie Agro-Bazaru na Giełdzie w Wapienicy. Potrwa od 9.00 do 14.00. Przy ulicy Wypoczynkowej będzie można degustować mięsne specjały, a także podziwiać sprzęt oraz umiejętności – zarówno strażackie, jak i kulinarne – druhów z okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Nie zabraknie muzyki i wielu innych atrakcji. Wstęp jest wolny.

– Straż pożarna jest z nami od zawsze. Strażacy pomagają w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych. My z kolei chcemy przybliżyć działania druhów z innej strony, a mianowicie poprzez pokaz dań strażackich z ognistej wieprzowiny. To nie tylko znana wszystkim grochówka z kuchni polowej, ale i wiele innych dań, bo strażacy naprawdę mają się czym popisać. Jednocześnie chcemy promować ekologiczne produkty mięsne, stąd patronat stowarzyszenia Polska Ekologia – mówi Wiesław Wróblewski, koordynator tego wydarzenia.

Z kolejnej imprezy w tym miejscu cieszy się Marcin Szarek, prezes Beskidzkiego Hurtu Towarowego, zarządzającego Giełdą w Wapienicy. – Zależy nam na wartościowych propozycjach dla naszych mieszkańców. Stąd organizacja kulinarnych imprez przeznaczonych dla całych rodzin. To także promocja najlepszej polskiej żywności, którą na Agro-Bazar dostarczają i sprzedają sami wytwórcy – stwierdza.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 lat temu

Robią idiotów z tych straszoków jak nie Harnaś najgorsze piwo to stara wieprzowina ,wybory itp nic dziwnego że ich specjalność to tera miotły i zamiatanie drogi TRAGEDIA.

Roman
Roman
2 lat temu
Reply to  Adam

A kto teraz jest w OSP najgorszy sort ze wsi dzielnicy aby się docenić gdyby coś nie coś myśleli to by się nie dali robić cały czas w konia czyli myślenia 10 % wal do straży.Kiedyś mundur to był HONOR teraz porażka panowie ale to wasza wina i karierowiczów prezesów.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Roman

100 % racji najgorszy nie myślący i karierowicze w OSP i o to naszej niby władzy chodzi dają im to co się im należy sami płacą w podatkach za to i się cieszą czyli co ZERO.

Oset
Oset
2 lat temu

Wieprzowina z remizy ?

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu
Reply to  Oset

No tak, pod znakiem czerwonego kura choć wtedy powinna być nazwa “ognisty drób”. Potwierdzam, strażacy potrafią gotować rękami KGW.

Edi
Edi
2 lat temu
Reply to  Oset

Jaja jak berety wieprzowina ze spalonego chlewika