Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Ogniste flamenco i magiczna poezja Lorki. „Kubiszówka” zaprasza na andaluzyjski wieczór

W „Kubiszówce” czeka nas pełen pasji, namiętności i magii wieczór z najpiękniejszym dziedzictwem kulturowym Andaluzji. Spektaklowi tańca flamenco będą towarzyszyć wiersze Federica Garcii Lorki, największego hiszpańskiego poety XX wieku, którego „Romancero cygańskie” jest jednym z najważniejszych tomów poezji w historii literatury.

4 czerwca o 18.00 na scenie Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej zaplanowano spektakl pt. „Andaluzyjski obraz” – widowisko taneczne w wykonaniu bielskiego zespołu Fuego Flamenco.

– Będzie można nie tylko zobaczyć taniec flamenco w różnych jego odsłonach, ale również usłyszeć poezję Federica Garcii Lorki, wielkiego piewcy tego niezwykłego zjawiska kulturowego. Bo flamenco to nie tylko taniec. To również muzyka, śpiew i rytm. To niepowtarzalna mieszanka wielu kultur – folkloru andaluzyjskiego, wpływów romskich, perskich, kultury Maurów i Żydów Sefardyjskich. To przede wszystkim metafizyczne zjawisko – duende, niezwykły duch flamenco, o którym sam Lorca pisał, że jest to „tajemnicza siła, którą wszyscy odczuwamy, a której żaden filozof nie umie wytłumaczyć” – wskazują organizatorzy. – W tę sobotę nieuchwytny duch duende zagości w bielskiej „Kubiszówce”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby go poczuć – dodają. Czyż można piękniej zachęcić do poznania tego mistycznego zjawiska…

Koncepcja inscenizacyjna to dzieło Małgorzaty Borth-Mirochy, a choreografię przygotowała Edyta Bacia ze Szkoły Tańca Fuego Flamenco.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments