Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Ogród jak… stacja kolejowa. Oryginalna inwestycja w Czechowicach-Dziedzicach

Wizualizacje: Studio B, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

W tym roku pod czechowickim Miejskim Domu Kultury powstanie ogród edukacyjno-sensoryczny, nawiązujący do tradycji przemysłowych miasta.

Ogród będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ma oddziaływać terapeutycznie na wszystkie zmysły.

Powstaną nawierzchnie z kostki brukowej, mineralno-żywiczne oraz sensoryczne (stymulujące swoją fakturą). Teren zostanie ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury – wagony towarowe, tory i… budkę dróżnika oraz podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortiterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne wraz tyflografikami.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sewe.
Sewe.
4 lat temu

Ale pierdoły! Nie lepiej zrobić remont i zagospodarować teren wokół dworca niż wydawać forsę na powiększanie czechowickiego burdelu architektonicznego?

TNT
TNT
4 lat temu

Pomysł nie oryginalny ale fajny. Ci co denerwują się na to co jest lub co mają pod oknami zawsze będą nie zadowoleni. Nie zapominajmy ze mieszkańcy powinni dbać o miasto. Nigdy nie widziałem żeby ktoś sprzątał np wokół swojego bloku. Nie widać też nikogo kto prywatnie zamiecie chodnik przed klatką schodowa. Tylko każdy narzeka że ktoś tego nie zrobił. A każda inwestycja w miasto aby było przyjemniej to dobra inwestycja, tylko to my musimy o to dbać. A nasz dworzec kolejowy myślę że się w końcu doczeka remontu byle tylko z klasą oraz by był w 21 wieku.

ono
ono
4 lat temu
Reply to  TNT

Czekaj tatka latka z remontem dworca. Za sprzątanie gdziekolwiek ktoś bierze pieniądze.Każdy zaś człowiek powinien mieć swój wewnętrzny imperatyw,aby nie śmiecić,dostosować się do prawidłowego postępowania w każdym miejscu.

Remontować
Remontować
4 lat temu

Stacje kolejową to Czechowice-Dziedzice mają tylko do remontu, a kasę na nową wydają.

Gosciu
Gosciu
4 lat temu

Za ile (palety strefy relaksu inaczej) nie lepiej posprzątać na chodnikach iulicach i dbać o porządek wmiescie( jaki gospodarz takie gospodarstwo)

Zbynio
Zbynio
4 lat temu

Po co wydawać pieniądze,zatrudnić oprowadzacza po zdewastowanym dworcu i będzie git.Po co podróbki jak można pochodzić po oryginale,wstawić dwie palmy i też będzie hortiterapia