Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Ogród jak… stacja kolejowa. Oryginalna inwestycja w Czechowicach-Dziedzicach

Wizualizacje: Studio B, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

W tym roku pod czechowickim Miejskim Domu Kultury powstanie ogród edukacyjno-sensoryczny, nawiązujący do tradycji przemysłowych miasta.

Ogród będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ma oddziaływać terapeutycznie na wszystkie zmysły.

Powstaną nawierzchnie z kostki brukowej, mineralno-żywiczne oraz sensoryczne (stymulujące swoją fakturą). Teren zostanie ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury – wagony towarowe, tory i… budkę dróżnika oraz podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortiterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne wraz tyflografikami.

6
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
Sewe.onoTNTRemontowaćGosciu Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sewe.
Gość
Sewe.

Ale pierdoły! Nie lepiej zrobić remont i zagospodarować teren wokół dworca niż wydawać forsę na powiększanie czechowickiego burdelu architektonicznego?

TNT
Gość
TNT

Pomysł nie oryginalny ale fajny. Ci co denerwują się na to co jest lub co mają pod oknami zawsze będą nie zadowoleni. Nie zapominajmy ze mieszkańcy powinni dbać o miasto. Nigdy nie widziałem żeby ktoś sprzątał np wokół swojego bloku. Nie widać też nikogo kto prywatnie zamiecie chodnik przed klatką schodowa. Tylko każdy narzeka że ktoś tego nie zrobił. A każda inwestycja w miasto aby było przyjemniej to dobra inwestycja, tylko to my musimy o to dbać. A nasz dworzec kolejowy myślę że się w końcu doczeka remontu byle tylko z klasą oraz by był w 21 wieku.

ono
Gość
ono

Czekaj tatka latka z remontem dworca. Za sprzątanie gdziekolwiek ktoś bierze pieniądze.Każdy zaś człowiek powinien mieć swój wewnętrzny imperatyw,aby nie śmiecić,dostosować się do prawidłowego postępowania w każdym miejscu.

Remontować
Gość
Remontować

Stacje kolejową to Czechowice-Dziedzice mają tylko do remontu, a kasę na nową wydają.

Gosciu
Gość
Gosciu

Za ile (palety strefy relaksu inaczej) nie lepiej posprzątać na chodnikach iulicach i dbać o porządek wmiescie( jaki gospodarz takie gospodarstwo)

Zbynio
Gość
Zbynio

Po co wydawać pieniądze,zatrudnić oprowadzacza po zdewastowanym dworcu i będzie git.Po co podróbki jak można pochodzić po oryginale,wstawić dwie palmy i też będzie hortiterapia