Porady i inspiracje

Ogrodowa altana – jak wybrać najlepszą?

Altana drewniana do ogrodu — dla relaksu w najlepszym wydaniu

Altany ogrodowe to bez wątpienia jedne z najbardziej urokliwych budowli przydomowych. Dzięki swojej funkcjonalności stanowią idealną przestrzeń do błogiego relaksu na łonie przyrody. Ponadto te drewniane konstrukcje pozwalają cieszyć się pięknem ogrodu bez względu na panującą aurę. Planujesz rodzinną uroczystość? Zorganizuj ją w swojej altance! Poznaj najważniejsze informacje na temat altan ogrodowych, które ułatwią Ci zakup wymarzonego modelu.

Potrzebujesz miejsca w swoim ogrodzie na spotkania z rodziną i przyjaciółmi? Chcesz odetchnąć po pracy na świeżym powietrzu? Lepiej nie mogłeś trafić! Altanka ogrodowa stanowi nie tylko estetyczny dodatek do twojego ogrodu, ale też dzięki swej funkcjonalności daje użytkownikom przestrzeń do wypoczynku i beztroskiego biesiadowania. Co mogą nam zaoferować altany ogrodowe? Szczegóły poniżej.

Altany drewniane do ogrodu — czym są?

Altany ogrodowe, nazywane też przydomowymi, są konstrukcjami zapewniającymi schronienie zarówno przed słońcem, deszczem oraz wiatrem. Ich wszechstronne zastosowanie pozwala im być miejscem relaksu jak również domkiem do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Mając altanę ogrodową na swoim podwórku, możesz cieszyć się pięknem ogrodu bez względu na pogodę.

Altany do ogrodu dostępne są w różnych stylach i rozmiarach. Asortyment tego rodzaju produktów stanowią  przede wszystkim altanki ogrodowe z drewna charakteryzujące się naturalnym wyglądem oraz ciepłym klimatem. Altany z drewna to ponadczasowy wybór, który nigdy nie wychodzi z mody. Altana nowoczesna drewniana jest propozycją idealną dla osób sięgających po nowoczesne rozwiązania i minimalistyczny design. Jednak musisz wiedzieć, że bez względu na to, czy wybierzesz klasyczną czy nowoczesną konstrukcję, każda altana ogrodowa zapewni Twojemu ogrodowi niepowtarzalny charakter, stwarzając przytulną przestrzeń do przydomowego relaksu.

Drewniane altany ogrodowe dla Twojego relaksu

Producent altan ogrodowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, sięga wyłącznie po wysokiej jakości tworzywo, dzięki któremu altany drewniane mogą mieć liczne zastosowania. Biorąc pod uwagę potrzeby klientów, altana drewniana stanowi dziś wielofunkcyjną konstrukcję wyposażoną w kompleksowe instalacje. Drewniana konstrukcja altany wykonana z solidnego i długowiecznego drewna, wymaga od użytkowników regularnej konserwacji, by jak najdłużej móc wykorzystywać swój potencjał. Dzięki takiemu rozwiązaniu altany drewniane idealnie komponują się z otoczeniem ogrodu, tworząc długą listę interesujących modeli o praktycznych i wizualnych walorach.

Ogrodowe altany drewniane — na działkę i do ogrodu

Klimatyczna drewniana altana do ogrodu lub na działkę jest marzeniem wielu osób, poszukujących własnej przestrzeni do spędzania wolnego czasu z rodziną lub znajomymi. W kategorii altan ogrodowych można znaleźć m.in. altany tarasowe, altany z nowoczesnym domkiem, altany narożne oraz altany dębowe. Ponadto warto wiedzieć, że niewielkie altanki ogrodowe na działkę do 35 m², nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a dzięki swoim wymiarom mogą pomieścić nawet do 8 osób. Pamiętajmy, że każdą drewnianą konstrukcję ogrodową można postawić o dowolnej porze roku, także zimą, żeby pierwszy słoneczny wiosenny poranek móc spędzić wewnątrz swojej wymarzonej altany.

Altanka ogrodowa – drewniana czy murowana?

Okazuje się, że altany drewniane, mogą być użytkowane przez cały rok, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. W przeciwieństwie do konstrukcji murowanych, drewniana altana nagrzewa się w zaledwie 30 minut. W przypadku budowli z cegły lub pustaka zapewnienie optymalnych warunków termicznych wewnątrz altany może potrwać nawet kilka godzin. Ponadto, konstrukcje z drewna są o wiele tańsze w budowie i przy regularnej konserwacji wykazują się wysoką wielosezonowością. Kolejną zaletą altanek ogrodowych jest możliwość montażu pełnego pakietu instalacji – od elektrycznej, przez grzewczą aż po hydrauliczną.

Altana nowoczesna do ogrodu – Twój ponadczasowy wybór

Altana ogrodowa drewniana jest wizytówka każdego przydomowego ogrodu. Jeśli umieścimy ją w zadbanym ogrodzie z wypielęgnowaną roślinnością, rabatkami i estetycznie przystrzyżonym trawnikiem, stworzymy wymarzone miejsce do relaksu i odpoczynku. W zależności od koncepcji, altanę drewnianą możemy wzbogacić o inne budowle ogrodowe, takie jak drewniane meble ogrodowe, pergole, huśtawki, czy zabudowa tarasu.

Drewniana altana ogrodowa jest flagowym produktem wielu producentów. Szukając wymarzonej altany na przykład na stronie drewogrod.pl znajdziesz ich szeroki asortyment, począwszy od małych altan narożnych, przez większe klasyczne altany drewniane po duże nowoczesne altany ogrodowe. Wszystkie modele tych urokliwych konstrukcji ogrodowych charakteryzują się niepowtarzalnym designem i elegancją. Wykonane z wysokiej klasy materiałów i z wielką dbałością o szczegóły, mogą cieszyć swą funkcjonalnością i estetyką przez wiele długich lat.

google_news