Porady i inspiracje

Okna drewniane czy z PCV

Jeżeli nigdy wcześniej nie wymieniałeś okien a „nadszedł ich czas” możesz mieć trudności w podjęciu decyzji, czy mają to być okna drewniane, czy PCV. Jakie są korzyści z montażu okna PVC nad drewnianymi?

Zalety okien PCV

Najwyższa jakość drewnianych okien może dorównać oknom PCV? Okna PCV produkowane są z wytrzymałego materiału, są lekkie i nie wypaczają się jak okna drewniane. W ostatnich czasach stały się bardzo popularne. Można powiedzieć, że wyparły okna drewniane. Są świetnie uszczelnione co, zapobiega przedostawaniu się niepożądanych przeciągów do domu. Zawarty pomiędzy szybami gaz – zwykle argon – zmniejsza straty ciepła.

Okna z PVC, chociaż są wystawione na działanie takich samych warunków atmosferycznych jak drewniane okna, nie rdzewieją ani nie wymagają ponownego malowania. Z uwagi na wielopozycyjne kąty otwierania okien wybór może być utrudniony. Są bardzo łatwe w utrzymaniu ich czystości. Wystarczy woda i płyn. Jednakże trzeba się zastanowić czy montaż okien z PCV nie odbije się na wystroju Twojego wnętrza.

Kluczowe korzyści okien drewnianych

Okna drewniane są stale modne, bardzo eleganckie, jeżeli się o nie zadba. Część osób nie zawaha się przed ich montażem. Do dzisiaj drewno nie straciło swojego uroku. Zawsze były “na czasie”. Warunki atmosferyczne powodują jednak, że co parę lat wymagają konserwacji. Piękne drewniane nowe okna na pewno spowodują, że dom stanie się cieplejszy i przytulniejszy.

Istotne parametry i zalety okien

Przed zakupem okien dobrze jest się rozeznać w ich parametrach dotyczących efektywności energetycznej oraz w sposobach zamykania/otwierania okien. Nieszczelne okna wiążą się z wyższymi rachunkami za energię elektryczną. To od Ciebie zależy czy wybierzesz okna z drewna, czy z PCV. Wady i zalety okien drewnianych i PCV wynikają głównie z rodzaju materiału, z jakiego są wykonane. Każdy materiał ma swoje zalety i możesz wybrać rodzaj materiału, który lubisz zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami.

Drewno, czy PCV – który materiał wybrać?

Drewno to bardzo popularny materiał na okna, a jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu bardziej tradycyjny styl, okno drewniane jest właściwym wyborem. Okna drewniane służą nie tylko do wentylacji domu, ale mogą również poprawić wygląd i atmosferę domu. Tak czy inaczej, aby cieszyć się pięknem i właściwą funkcją okna drewnianego przez długi czas, będzie ono wymagało częstszych konserwacji niż okna PCV. A jeśli okna drewniane są odpowiednio konserwowane, mogą służyć bardzo długo. Wstawienie nowych okien na pewno jest poważnym przedsięwzięciem. Jednak dokonane zmiany będą „cieszyły oko” przez kilka następnych lat.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments