Wydarzenia Cieszyn

“OKOliczności” oczami Romana Greena Kędzierskiego. Wernisaż już wkrótce

5 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Ceglanej na parterze Domu Narodowego Cieszynie odbędzie się wernisaż wystawy Romana Greena Kędzierskiego. Artysta zaprezentuje szerszej publiczności swoje prace, skrywające się tym razem pod nieco tajemniczą nazwą “OKOliczności”.  Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 5 stycznia 2024.

„Okoliczności”, jak mówi słownik, są wszystkim tym, co towarzyszy jakiejś sytuacji lub zdarzeniu. Może potrzebne są liczne oczy, żeby objąć to co się dzieje dookoła. A może ktoś wiecznie obserwuje, zapisując wszystko na jakiejś wielkiej płycie CD, tam gdzieś w kosmosie, daleko…
Blisko, bo w małym mieszkaniu w Cieszynie dzieją się rzeczy wielkie, a wszystko przy ciepłym świetle żarówki i pobrzękiwaniu gitary Led Zeppelin. Ściany należałoby odświeżyć, ale na to nie ma już czasu, bo czas jest tylko na kolejne sztalugi i światłocienie. Malowanie to rzecz wielka i nie można jej przekładać, nawet jeśli kusi papieros.
Artysta tworzy właśnie w takich okolicznościach. Ręka drży, sztaluga się poddaje, kawa stygnie, a namalowane wcześniej prace patrzą, obserwują z niedomalowanych ścian.
Tę wystawę prac, przygotowaną przez Romana Greena Kędzierskiego na pewno warto zobaczyć. Serdecznie zapraszamy.
google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments