Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Okrągły milion na cyberbezpieczeństwo w bielskim starostwie

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Prawie 850 tys. zł z Unii Europejskiej pozyskano na projekt pod nazwą „Cyberbezpieczny powiat bielski”. Wkrótce zostanie podpisana umowa na dofinansowanie. Chodzi o poprawę ochrony bielskiego starostwa przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni.

– Chodzi o to, by jak najlepiej chronić dane osobowe naszych mieszkańców, którzy załatwiają swoje sprawy w starostwie czy to rejestrując samochód, czy odbierając prawo jazdy, czy odwiedzając wydział budownictwa lub geodezyjny. Pozyskaliśmy środki, które stanowią 88 proc. wartości całego projektu – mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu Bielskiego.

W ramach projektu zaplanowano m.in. zakupy: systemów informatycznych, licencji oprogramowania antywirusowego i serwera oraz szkolenia pracowników wydziału informatycznego. Co ważne, szkolenia przewidziano również dla osób spoza branży IT, które pracują w innych wydziałach urzędu.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej pozyskali pieniądze w ramach naboru „Cyberbezpieczny samorząd”. Projekt, wart ok. 1 mln zł, jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy na lata 2021-2027.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

google_news