Wydarzenia Cieszyn

Szykuje się pracowniczy protest w Bażanowicach: będą spacerować ul. Cieszyńską

Fot. mat. prasowe

Trwa akcja protestacyjna zakładów Best Autotech Skoczów oraz Best Autotech i Seoyon E-HWA Bażanowice. W jej ramach, w piątek 19 kwietnia, związkowcy planują „spontaniczny”, pokojowy spacer na wysokości mleczarni w Bażanowicach.

„Walcząc o nasze wspólne dobro, o nasze pieniądze i o nasze warunki pracy zapraszamy wszystkich związkowców i tych niezrzeszonych, pracowników i ludzi z zewnątrz na spontaniczny spacer z firmą Best” – piszą organizatorzy akcji i apelują: „Pokażmy pracodawcy naszą determinację. Idźmy we wspólnym celu. Zapraszamy każdego pracownika bez względu na przynależność, dział, stanowisko. Pokażmy, że nie godzimy się na zaniżanie naszych stawek względem innych zakładów – przekonują związkowcy i tłumaczą, że mimo wielomilionowych zysków w ciągu ostatnich lat są traktowani jak „zbędne koszty”.

„Zostając biernym, dajesz przyzwolenie na działania pogarszające sytuację każdego pracownika” – piszą organizatorzy protestu, dodając, że wynagrodzenia pracowników są co roku spłaszczane, a od października 2023 r. trwa spór zbiorowy. „Pierwszy etap rokowań został zakończony protokołem rozbieżności, wystąpiliśmy do ministerstwa o wyznaczenie mediatora, aktualnie jesteśmy po dwóch spotkaniach mediacyjnych. Liczymy, że spacer da do myślenia aktualnemu Koreańskiemu Prezesowi, który nie kryje się z polityką maksymalnego cięcia kosztów” – komentuje w mediach społecznościowych Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” Mariusz Niedbalski.

„Spontaniczny” spacer odbędzie się w piątek, 19 kwietnia 2024 r., między godz. 12.30 a 15.00. „Spacerować będziemy sobie w Bażanowicach, ulicą Cieszyńską na wysokości mleczarni. (…) Nawet 30 minut Twojej obecności dużo zmieni” – apelują organizatorzy akcji.

Mat. prasowe

google_news