Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Okręg “chrzanowski”: Kto posłem?

Fot. Pixabay.com

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych, ale wiele wskazuje na to, że w okręgu „12” obejmującym powiatu suski, wadowicki, oświęcimski, myślenicki i chrzanowski Prawo i Sprawiedliwość wywalczyło sześć mandatów poselskich, a dwa przypadną Koalicji Obywatelskiej.

Jeśli wyniki potwierdzą się to w kandydatów na posłów z ramienia PiS do sejmu dostali się Rafał Bochenek (46 816), Marek Polak (16 130), Filip Kaczyński (14 731) – startował z odległej „12” pozycji, Ewa Filipak (14 010), Krzysztof Kozik (12 460) i Władysław Kurowski (10 525). O 90 głosów bitwę o sejm przegrał Sławomir Hajos (10 435) i jeszcze gorszy wynik uzyskał inny poseł Zbigniew Biernat ( 9 125).

W Koalicji Obywatelskiej poza Dorotą Niedzielą (22 013) do sejmu trafi prawdopodobnie także Marek Sowa (18 579).

Wyniki uzyskane przez poszczególnych kandydatów i komitety:

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

Nr. Nazwisko i imię Ilość głosów
1 BOCHENEK Rafał Paweł 46 816
2 POLAK Marek Władysław 16 130
3 BIERNAT Zbigniew Stanisław 9 125
4 FILIPIAK Ewa Maria 14 010
5 KOZIK Krzysztof Janusz 12 460
6 HAJOS Sławomir Paweł 10 435
7 KUROWSKI Władysław Michał 10 525
8 STARZEC Zbigniew Władysław 5 676
9 GIBAS Iwona Józefa 7 961
10 KASPROWSKI Wojciech Marcin 1 194
11 MAJKA Jolanta Maria 4 326
12 KACZYŃSKI Filip Roman 14 731
13 ŚWIERKOSZ Grażyna 1 777
14 KASPRZYCKA Stanisława Marzena 3 134
15 TROJANOWSKA Grażyna 3 843
16 DUDA Roman Wincenty 6 963
Total 169 106

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI:

Nr Nazwisko i imię Ilość głosów
1 NIEDZIELA Dorota 22 013
2 SOWA Marek Jan 18 597
3 POTOCKI Adam Kajetan 9 820
4 STYCZEŃ Adam Tomasz 4 811
5 KLINOWSKI Mateusz Michał 4 541
6 WĄTROBA Ewa Beata 1 925
7 CHOWANIEC Michał 1 695
8 LUBAŃSKI Adam Jarosław 303
9 WINCENCIAK-WALAS Ewa Magdalena 1 589
10 SKOWROŃSKA Kinga Agnieszka 1 232
11 BRÓZDA Marcin 895
12 BLIŹNIAK Katarzyna Elżbieta 643
13 ARKIT Szymon Tadeusz 1 726
14 KLAJA Tomasz Zygmunt 1 087
15 MIRANOWICZ Maria Wiesława 369
16 ŻABA Tadeusz 1 623
Total 72 869

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:

Nr Nazwisko i imię Ilość głosów
1 ŚMIAŁEK Ryszard Kazimierz 10 695
2 WÓJTOWICZ Katarzyna Małgorzata 4 083
3 ZAWADA Tomasz Leszek 1 517
4 BROŻEK Dominika Maria 2 225
5 JEZIERSKI Paweł Stanisław 2 122
6 KOWALÓWKA Michał Grzegorz 550
7 RAUCH Jan Zbigniew 971
8 STASIK Iwona Ewa 602
9 FILIPEK Magdalena 843
10 KUC Maria Teresa 522
11 JANUSZYK Władysław 370
12 LEGOŃ Natalia Joanna 303
13 GUGULSKI Jarosław Marek 473
14 TYMAN Agnieszka 352
15 KAJDAS Dorota Ewa 725
16 JAGLARZ Jakub Jerzy 556
Total 26 909

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

Nr Nazwisko i imię Ilość głosów
1 BRYNKUS Józef 8 122
2 KAŁA Józef 3 904
3 HERBUT Dawid Julian 1 998
4 ZAWADZKI Grzegorz Roman 668
5 DĘBIŃSKA Maria 1 290
6 GOŁĄB Katarzyna 1 616
7 BOLEK Magdalena 1 151
8 BEDRA Renata Barbara 342
9 MICHALEC Sylwia 800
10 SIKORA Marek Andrzej 668
11 HYJEK Ewa Maria 350
12 PAJĄK Dorota 1 073
13 JAKUBOWSKI Tomasz Marek 452
14 KIERPIEC Daniel Józef 198
15 GÓRECKI Andrzej 885
16 MOTYKA Miłosz Maksymilian 1 479
Total 24 996

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ:

Nr Nazwisko i imię Ilość głosów
1 WILCZYŃSKI Bartosz 11 709
2 KRAWCZYK Emil Piotr 2 614
3 CHMIEL Dariusz Bogdan 1 239
4 KUMANEK Grzegorz Jan 550
5 BAJER Marcin Jakub 1 113
6 CURZYDŁO Jerzy 452
7 SALAWA Marta 1 006
8 CZACHUR Adam Aleksander 366
9 SIŁUSZYK Sylwia Małgorzata 466
10 URBAŃSKA Anna Katarzyna 639
11 MREŃCA Tomasz 306
12 BANET Piotr Paweł 306
13 SKWARCZYŃSKA Katarzyna Anna 380
14 JASTRZĘBSKA Sylwia Jolanta 305
15 ZASŁONA-POLAK Katarzyna 291
16 KŁECZEK Tomasz 592
Total 22 334

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o