Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Okulary nie tylko do korekcji wzroku

Miliony ludzi w Polsce i na świecie boryka się z wadami wzroku. Sięgając po okulary, czyli najpopularniejszy środek do ich korygowania, nie zawsze musimy kierować się wyłącznie wizją lepszego widzenia.

Dla wygody i dla mody

Wszystkie najpowszechniejsze wady wzroku, czyli dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm i prezbiopia mogą być korygowane za pomocą okularów. To właśnie te pomoce optyczne – bo tak nazywają je specjaliści – są najbardziej rozpowszechnionym sposobem radzenia sobie z problemami z widzeniem. Nie każdy je lubi, przyznajmy. Niektórzy traktują okulary jako zło konieczne, coś, co muszą mieć, by zachować komfort widzenia. Inni z kolei nie tylko bez problemu godzą się z myślą noszenia okularów, ale niejednokrotnie sięgają po nie nawet nie mając wady wzroku. Tak zwane okulary zerówki są bardzo popularne zwłaszcza w kręgach osób dbających o swój wizerunek modowy, stąd sięga po nie wielu celebrytów, aktorów, piosenkarzy.
No właśnie – moda. To jedno z kryteriów, wedle których wybierane są okulary przeciwsłoneczne oraz oprawki do okularów korekcyjnych. Okulary potrafią nie tylko wzbogacić wizerunek, ale dosłownie go odmienić. Odpowiednio dobrane oprawki i szkła mogą uczynić twarz bardziej wyrazistą, nadać jej charakteru, podkreślić jej atuty albo zatuszować niedoskonałości. Ale że towarzyszą nam nieraz od świtu do nocy, to prócz wyglądu i funkcji korekcyjnej ważna jest ich wytrzymałość i wygoda noszenia. Okulary korekcyjne podchodzące od najbardziej znanych projektantów bez wątpienia pełnią właśnie taką rolę. Projekty firmy Senja, Dior, Polaroid to wzory, na które warto stawiać, bo nierzadko są inwestycją na całe lata.

Ray-Ban – po prostu klasyka

Całe lata trwa też tradycja najbardziej chyba znanego producenta okularów na świecie. Mowa oczywiście o słynnej marce Ray-Ban, która jest z nami już ponad 80 lat. Firma została założona przed II wojną światową i to właśnie ona wyniosła ją na wyżyny popularności, z których nie schodzi do dzisiaj. Stało się to za sprawą modelu Aviator, czyli okularów przeciwsłonecznych przeznaczonych pierwotnie dla amerykańskich lotników. Charakterystyczne, duże szkła rozpoznaje obecnie chyba każdy, kto chociaż trochę interesuje się modą. Wystąpiły w niezliczonej licznie filmów, nosiły je całe pokolenia najbardziej znanych gwiazd muzyki i filmu.

O ile jednak Aviator czy Wayfarer to modele powszechnie znane i doceniane, to jednak są to okulary przeciwsłoneczne. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dostępne są również okulary korekcyjne Rayban, które także są bardzo cenione przez użytkowniczki i użytkowników. Osoby chcące zaufać tej marce raczej bez wątpienia znajdą coś dla siebie. Oprawki dostępne są we wszystkich najpopularniejszych kształtach – okrągłe, prostokątne, kocie czy owalne. Przeznaczone są do noszenia przez kobiety, mężczyzn ale także dzieci mają swoją linię produktów. Ich stylistyka jest na tyle zróżnicowana, że znajdą się tu zarówno wzory dyskretne, nie rzucające się w oczy, jak i wprost przeciwnie – przyciągające uwagę i niesztampowe.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments