Wydarzenia Sucha Beskidzka Oświęcim

Przybywa łóżek covidowych w Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita poinformował o uruchomieniu dodatkowych łóżek covidowych w szpitalach w województwie małopolskim, w tym w Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej.

Jak podkreśla wojewoda Łukasz Kmita tylko pomiędzy 14 a 21 listopada liczba pacjentów w szpitalach województwa małopolskiego zwiększyła się o prawie 330.

W tym czasie baza łóżek covidowych wzrosła o 521. O 52 zwiększyła się też zajętość respiratorów, ale w ciągu tygodnia liczba udostępnionych respiratorów wzrosła o 73. Staramy się być cały czas o dwa kroki przed epidemią, choć nie jest to łatwe, bo jej siła narasta. W ciągu miesiąca dzienna liczba nowych przypadków wzrosła ośmiokrotnie. Dlatego cały czas monitorujemy sytuację i trzymamy rękę na pulsie. Wydałem kolejne decyzje dalej poszerzające bazę łóżek covidowych. Łącznie będzie ich więcej do ok. pierwszej połowy tego tygodnia o blisko 380. Według danych z dziś szpitale udostępniają już około 2,2 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19 – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Wśród szpitali, gdzie zwiększa się liczba łóżek covidowych są dwa z naszego regionu. W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu to zwiększenie o 43 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, o 2 łóżka dla dzieci z potwierdzonym zakażeniem i o 4 łóżka respiratorowe. Z kolei w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Suchej Beskidzkiej to zwiększenie o 11 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments