Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Rankingowy sukces Czechowic-Dziedzic

Fot. www.czechowice-dziedzice.pl

Gmina Czechowice-Dziedzica zdobyła 5. miejsce w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego w kategorii miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali Laureatów w Sali Sejmu Śląskiego w Urzędzie Marszałkowskim. Dyplom z wyróżnieniem odebrał naczelnik wydziału promocji Grzegorz Wąsik (na zdjęciu z prawej).

W kategorii gmin powyżej 20 tys. mieszkańców na podium znalazły się kolejno: Tarnowskie Góry, Cieszyn i Mikołów, a za nimi: Czeladź, Czechowice-Dziedzice, Lubliniec, Jasienica, Łaziska Górne, Zawiercie i Żywiec.

– O miejscu w rankingu zdecydował wynik wyliczony w oparciu wskaźników mierzących potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę. Założeniem rankingu było wskazanie w sposób obiektywny najlepiej radzące sobie wspólnoty gminne. Tworząc ranking eksperci brali pod uwagę m.in. kondycję budżetową samorządu, wydatkowanie funduszy z Unii Europejskiej, osiągnięcia absolwentów, salda migracji, wydatki na oświatę, czy też nakłady na szkolenia pracowników urzędów gmin oraz radnych – wyliczają w czechowickim ratuszu.

Celem przedsięwzięcia było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego w oparciu o dane GUS dotyczące kryteriów zrównoważonego rozwoju.

Organizatorem rankingu była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego i Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym w Katowicach.

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa z Tela.
Teresa z Tela.
13 dni temu

A co na to moja skromna osoba góru że josienica nie jest najlepsza w całej Polsce gratulacje dla Czechowic oraz Burmistrza i całej Rady.

Last edited 13 dni temu by Teresa z Tela.