E-edukacja Cieszyn

Olza stała się inspiracją. Nowa “zielona pracownia” w Beskidach

W Trójwsi Beskidzkiej otwarto kolejną “zieloną pracownię”. Mieści się ona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej i nazwana została “U źródeł Olzy”.

Nowo otwarta pracownia przyrodniczo-geograficzna umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy o świecie poprzez możliwość obserwacji, badań i pomiarów oraz odkrywanie świata za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej. Nawiązuje do rzeki Olzy, która jest przyrodniczym i kulturowym dziedzictwem regionu. Klasa powstała dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 40 tys. zł oraz z konkursu “Zielona Pracownia – Projekt 2022” w kwocie 10 tys. zł.

Fot. UG w Istebnej

Uroczystość otwarcia nowej przestrzeni zgromadziła lokalne władze samorządowe, z Łucją Michałek-Chudecką, wójtem gminy Istebna, na czele, a także przedstawicieli duchowieństwa, szkolnictwa i samorządu województwa śląskiego. Do Istebnej przyjechał m.in. Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski, Jacek Szczotka, śląski wicekurator oświaty, Adam Lewandowski, wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

google_news