Wydarzenia Bielsko-Biała

Październik z Bielskim Centrum Kultury. Będzie „power”!

Zakopower. Fot. Materiały BCK

W październiku w Bielskim Centrum Kultury będzie można przebierać w wielu atrakcyjnych propozycjach. Przebojowo zapowiadają się m.in. koncerty Zakopower i ex-wokalisty Genesis.

Nie zapomniano o najmłodszych, bowiem 9 października o 11.00 rozpocznie się ich ulubiony „Poranek muzyczny”, tym razem pod hasłem „W muzycznym Disneylandzie”. – Październikowy koncert rodzinny inspirowany jest wakacyjnymi przygodami, jakie jeszcze nie tak dawno przeżywaliśmy. SuperWirtuozi wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi, podróżując dookoła muzycznego świata, poznali różne gatunki tańców. Hiszpańskie bolero było tylko niezwykłym początkiem tej wyprawy. Po drodze spotkali Kota w Butach, w Tanzanii Różową Panterę, w Irlandii Roszpunkę i Flynna z „Zaplątanych”, Pingwiny z Madagaskaru, Shreka na amazońskich mokradłach oraz Barbie – rockową księżniczkę, wyprawiającą imprezę w iście amerykańskim stylu (to właśnie te hity zostaną zaprezentowane podczas koncertu) – wyliczają twórcy.

Tego samego dnia będzie i coś dla dorosłych. O 18.00 wystąpi Andrzej Rybiński – twórca takich przebojów jak „Nie liczę godzin i lat”, „Pocieszanka”, „Za każdą cenę”, czy „Czas relaksu”, współtwórca zespołu Dwa Plus Jeden oraz Andrzej i Eliza. Na koncercie zaprezentuje swoje dobrze znane przeboje oraz piosenki z nowego repertuaru.

12 października o 18.00 Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na operetkę „Księżniczka czardasza” E. Kálmána. To jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Przepełniona jest największymi hitami, łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów.

Miłośnicy niezapomnianego Genesis powinni zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu. 18 października o 18.00 w BCK wystąpi bowiem Ray Wilson – ostatni frontman legendarnego zespołu. Podczas koncertu zarówno twórczość solową, jak i największe przeboje tej grupy. W tym roku ukazał się najnowszy album artysty – „The weight of man”, a pochodzące z niego premierowe kompozycje także zabrzmią podczas tegorocznej trasy uznanego wokalisty.

Kolejny hitowy koncert odbędzie się 21 października o 19.00. Na scenie BCK pojawi się Zakopower. Prowadzony przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę zespół bije rekordy popularności. Zakopower to folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Jeszcze tej jesieni ukaże się nowy album zespołu, a pierwsze, przedpremierowe recenzje materiału są więcej niż obiecujące.

Jakby tego było mało, w BCK zaplanowano szereg wydarzeń organizowanych przez podmioty zewnętrzne. To: spektakl „Wieczór panieński plus” (15.10 o 17.00), spektakl „Najsłodszy owoc” (16.10 o 16.00), spektakl „La bombe” (22.10 o 17.00), koncert Krystyny Giżowskiej (22.10 o 18.00), show „Robotrons: Niepokonani Aniołowie Galaktyki” (26.10 o 18.00), akustyczny koncert Kombii (28.10 o 18.00), widowisko „Strażak Sam na żywo” (29.10 o 10.00 i 12.30) oraz występ Narodowego Baletu Ukrainy Virski (30.10 o 16.00).

google_news