Wydarzenia Bielsko-Biała

Mirosława Nykiel: „Nie damy PiS-owi ukraść wyborów!”. Obywatel w każdej komisji?

Fot. Materiały prasowe

W poniedziałek na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej posłanka Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel zorganizowała konferencję prasową, podczas której przedstawiono projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Zdaniem parlamentarzystki najbliższe wybory są najważniejszymi po 1989 roku i koniecznie trzeba dopilnować, aby były uczciwe.

– Wybory parlamentarne, które przed nami, będą najważniejszymi wyborami od 1989 roku. Zdecydujemy w nich o tym nie tylko, jak będzie wyglądać Polska w kolejnych czterech latach, ale dla wielu kolejnych pokoleń. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby te wybory były uczciwe, a głosy policzone w odpowiedni sposób. Nie damy PiS-owi ukraść wyborów obywatelom, dlatego ruszamy z ogólnopolską akcją promującą Obywatelską Kontrolę Wyborów – mówiła Mirosława Nykiel.

Jej zdaniem wybór jest prosty – albo zmiana na lepsze, albo „zabetonowanie PiS-owskiego systemu władzy” na wiele kolejnych lat. Jak powtarzała, wybory muszą być uczciwe, transparentne i gwarantujące, że nikt nie podważy ich wyników. – Jak zapewne państwo pamiętają, w czasie poprzednich wyborów prezydenckich mieliśmy do czynienia z wieloma niejasnymi sytuacjami, jak np. głosowanie za granicą czy wyniki wyborów w domach pomocy społecznej. Nie możemy dopuścić, aby PiS różnymi metodami, którymi dysponuje „ukradł” Polakom te wybory. Ostatnie wydarzenia wokół ustawy „Lex Tusk” pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość posunie się do największej niegodziwości – argumentowała posłanka.

Platforma Obywatelska wraz z innymi partiami opozycji oraz organizacjami społecznymi rozpoczęła akcję Obywatelska Kontrola Wyborów. Do „pilnowania” wyborów zaproszono wszystkich mieszkańców, którzy ukończyli 18. rok życia. Celem opozycji jest wyznaczenie przedstawiciela OKW do każdej komisji wyborczej w Polsce.

google_news
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
1 rok temu

PO – to zdrajcy Polski. Nic więcej nie trzeba pisać.[folksdojcze]

taka prawda
taka prawda
1 rok temu

Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

nudne
nudne
1 rok temu
Reply to  taka prawda

zasuwasz tutaj cuchnący nieświeżością kit z brodą

Daria
Daria
1 rok temu

Przecież gracie do tej samej bramki. Oba ugrupowania wdrażają cele zrownowaone. Mamy dość tego teatru

w teatrze farsa
w teatrze farsa
1 rok temu
Reply to  Daria

Nie wszyscy mają dość tego teatru, jest wielu takich co im się podoba i dali się wciągnąć w farsę: jedni będą sobie pilnować uczciwości wyborów a drudzy sobie. Zamiast wprowadzić mechanizmy zaufania do komisji wyborczych.

Objaśniam
Objaśniam
1 rok temu

Niemiec i rus zawsze chcą dobrze dla siebie, a nie dla nas. Dziś dowiadujemy się, że niemiecka partia chce urządzić Polakom przyszłość poprzez swoją filię zwaną PO. Sprawa jest jasna, że tylko zdrajca i matoł może zagłosować na PO.

Gonzo
Gonzo
1 rok temu

Na wschodzie grupa Wagnera ,w kraju grupa Webera ,tą drugą trzeba się szybko zająć bo obudzimy się w niemieckim landzie

Krzycho
Krzycho
1 rok temu

Partia “zdrady i zaprzaństwa” nie budzi mojego zaufania. Interesy Niemiec nie są tożsame z interesami większości Polaków.

Prawda
Prawda
1 rok temu

Kiedyś byli targowiczanie ,teraz są tuskowiczanie, w sumie to to samo

Wyborca obywatelski
Wyborca obywatelski
1 rok temu

Psychiatra potrzebny od zaraz….

wyborca
wyborca
1 rok temu

Platforma Obywatelska ,Kontrola Obywatelska ,Koalicja Obywatelska ,Milicja też była tak Obywatelska jak wy POlitycznie POdejrzani zdrajcy

Leszy
Leszy
1 rok temu

No my staremu podziękujemy na pewno. Ile można kraść i ośmieszać oraz kłamac ludzi

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
1 rok temu

do Berlina,do Berlina!

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
1 rok temu

Pani już dziękujemy. Jak to u was mówią – wypier…..!!!

Bodzio
Bodzio
1 rok temu

Przybudówka niemieckiego rządu nadaje

łapać złodzieja?
łapać złodzieja?
1 rok temu

Nie wiadomo z której strony się bać nieuczciwości wyborów, pan Prezes wyprzedził KO i zapowiedział pierwszy i dawno o potrzebie dopilnowania uczciwości wyborów zagrożonej przez KO (?).