Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Optymalny grafik pracy odmieni funkcjonowanie twojej firmy! Poznaj potęgę dobrej organizacji pracy

Czujesz, że Twoja firma mogłaby funkcjonować znacznie lepiej? Czy zdarza się, że klienci nie są obsłużeni na czas, spóźniacie się z projektami, a z drugiej strony są okresy, gdy rąk do pracy jest więcej niż faktycznej potrzeba? Jeśli którekolwiek z powyższych stwierdzeń jest prawdą, najprawdopodobniej masz źle zaplanowany grafik czasu pracy. Wystarczy, że zoptymalizujesz harmonogram i przyspieszysz jego tworzenie, a organizacja pracy w Twojej firmie wskoczy na wyższy poziom. Dowiedz się, jak to zrobić i sprawdź, jakie korzyści odnotujesz po wdrożeniu automatycznego planowania czasu pracy!

1. Korzyści finansowe: więcej zysków, mniej zbędnych kosztów

Optymalny harmonogram pracy sprawi, że na firmowym koncie zostanie o wiele więcej środków – może to być nawet 50% wszystkich kosztów pracowniczych. Ale zacznijmy od początku.

Po pierwsze– za błędy i niedociągnięcia pod kątem prawnym grożą wysokie kary finansowe nakładane przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP). Celowość działania i świadomość niezgodności prawem nie mają tu nic do rzeczy – jeśli grafik nie jest dostosowany do zasad wypunktowanych w Kodeksie Pracy, może to oznaczać karę w wysokości nawet 30 000 PLN. To niemałe pieniądze, które można spożytkować w znacznie bardziej konstruktywny sposób. Dlatego tak ważne jest, żeby przydzielać pracownikom należny urlop, dbać o odpoczynek w odpowiednim wymiarze godzin i nie przekraczać żadnych ustalonych norm, np. dopuszczalnej liczby godzin pracy zmianowej. Nie mniej ważne jest aby, w razie kontroli, móc to wszystko łatwo i jasno pokazać. Oczywiście nie oznacza to wcale, że jako osoba, która układa grafik czasu pracy, musisz spędzać czas z Kodeksem w rękach. Istnieją narzędzia, które sprawdzą to wszystko za Ciebie. Możesz np. skorzystać z darmowego programu na GrafikOptymalny.pl – jest on na tyle sprytny, że pomoże Ci również zdobyć oszczędności na wielu innych frontach.

Po drugie, brak elastyczności przy tworzeniu grafików utrudnia pracownikom utrzymanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym (work-life balance). Będzie to sprzyjało ich odchodzeniu z pracy, a jak wiadomo rotacja kosztuje. Ile? Większość pracodawców myśli, że jest to tylko koszt rekrutacji i onboardingu tymczasem, Philips J.J., Edwards L., pokazują, że jest ponad 15 miejsc, przez które przeciekają pieniądze. Łącznie, wymiana pracownika kosztuje od 30% do 200% jego rocznego wynagrodzenia. Dbaj więc o swoich pracowników – są cenniejsi niż sądziłeś.

Tu z pomocą znowu przyjdą ci narzędzia do automatycznego planowania czasu pracy, które zoptymalizują twoje koszty i ułatwią życie Twoim pracownikom. Koniec z drogimi i zupełnie niepotrzebnymi nadgodzinami i nieefektywnymi zmianami na zakładkę! Koniec z niedoborem i nadmiarem pracowników. Przekonaj się, jak wiele zmieni dostosowanie liczby pracowników do okresowych potrzeb i do specyfiki danej branży – zobacz, jak rośnie efektywność i satysfakcja u wszystkich zainteresowanych, a przez to mnożą się zyski!

2. Korzyści wizerunkowe: satysfakcja kadry i klientów

Dopracowany, zgodny z prawem, sprawnie działający harmonogram pracy nie przejdzie bez echa, ale przełoży się na pozytywne wrażenia i opinie zarówno w gronie pracowników, jak i obsługiwanych klientów https://www.money.pl/gielda/ccc-wprowadza-system-planowania-czasu-pracy-od-grafik-optymalny-6442827710019202a.html. To z kolei przełoży się na budowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku firmy. Lepsza efektywność, dotrzymywane terminy, szybsza obsługa – tego rodzaju spostrzeżenia i opinie łatwo się rozchodzą, a to motywuje nowe osoby do skorzystania z oferty. Pamiętaj, żeby uwzględniać oddolne prośby grafikowe – dzięki temu pracownicy poczują się docenieni i dłużej zostaną w firmie, co pozwoli Ci uniknąć drogiej rotacji.

3. Korzyści organizacyjne: oszczędność cennego czasu

Narzędzia dostępne w sieci pomogą Ci zaoszczędzić wiele czasu. Opracowanie harmonogramu będzie sprawniejsze o przynajmniej 70%; z czasem będziesz w stanie generować optymalny grafik pracy  jednym kliknięciem. Z tego ułatwienia skorzysta również dział Kadr i Płac, ponieważ możliwa będzie zautomatyzowana ewidencja czasu pracy. Program sam podliczy godziny pracy, w tym godziny nocne, a także nieobecności, co pozwoli na szybkie naliczanie pensji. Jak widać, korzyści jest wiele, a to tylko niektóre z nich!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments