Wydarzenia Bielsko-Biała

Organek i Loranc na Dniach Bielska-Białej. Znamy program na lato!

Fot. Natalia Tokarska
Fot. Natalia Tokarska

Co weekend coś się będzie działo – mówił Przemysław Smyczek, naczelnik bielskiego Wydziału Kultury i Promocji, podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu. Sezon letni w mieście zapowiada się bogato, zwłaszcza Dni Bielska-Białej, które potrwają aż tydzień i obejmą dwa weekendy. Na co mogą liczyć mieszkańcy i turyści?

Wstępem do lata pełnego atrakcji – jak podkreślał szef bielskiej kultury – była ostatnia Zadymka Jazzowa. Od tego momentu planuje się nie zwalniać tempa i co weekend serwować sporo atrakcji bielszczanom. Wśród kulturalnych propozycji jest m.in. festiwal Letnie Brzmienia pod Dębowcem, podczas którego wystąpi Ralph Kamiński czy Sanah, a także piątkowa Letnia Scena Sfery z bogatą listą artystów (m.in. Kasia Lins, Julia Marcel czy Skubas).

Punktem kulminacyjnym letniego programu kulturalnego będą oczywiście Dni Bielska-Białej, zachowane w formule sprzed roku, czyli obejmujące aż dwa weekendy – ostatni sierpniowy i pierwszy wrześniowy. Wśród gwiazd koncertów zaanonsowani zostali Tomasz Organek z gościnnym udziałem Iwony Loranc, SiS czy grupa Cała Góra Barwinków (reggae i ska). Zabrzmią też utwory Krzysztofa Krawczyka – na placu przed Teatrem Polskim. W programie są ponadto dni otwarte na lotnisku w Aleksandrowicach oraz w Teatrze Lalek Banialuka, debata historyczna organizowana z okazji 120-lecia Domu Polskiego, jarmark w Białej czy piknik w Straconce. Podczas Dni Bielska-Białej zostaną także wręczone wyróżnienia BBohater i Bbohaterka.

Finałem bogatego sezonu letniego mają być obchody 125. urodzin bielskiego ratusza (24 września). Z tej okazji prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski otrzymał dziś niecodzienny prezent – makietę ratusza zbudowaną z… 40 000 kloców lego. Oprócz budynku ratusza, na makiecie znalazły się nawiązania do Bielska-Białej w formie wagonika na Szyndzielnię czy szybowca…

O poszczególnych wydarzeniach w trakcie całego sezonu letniego będziemy pisać w naszym portalu oraz w wydaniach papierowych „Kroniki Beskidzkiej”.

 

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Góral śląski
Góral śląski
2 lat temu

Ale SYF! Centralnie jeszcze większy gnój niż w cieszynie… To jak rozumiem za prywatne pieniążki ZŁ0DZIEJA z bolszewii platfusowej klimaszewskiego?

ABC
ABC
2 lat temu

Nie potrafisz przeczytać artykułu? A może słoneczko za bardzo przygrzało?

już było
już było
2 lat temu
Reply to  ABC

Spokojnie, potrafi pisać tak samo pod innymi artykułami, szczególnie dotyczącymi rządów w Bielsku Białej, Cieszynie gdzie rządzą nie ci co podobają się. Epitety te same.