Wydarzenia Bielsko-Biała

Organizacje pozarządowe chcą współpracować

Fot. Wojciech Małysz

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z regionu podpisali list intencyjny w sprawie powołania Europejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych Województwa Śląskiego.

Na spotkaniu w biurze poseł Mirosławy Nykiel spotkali się przedstawiciele takich organizacji z Podbeskidzia, między innymi Paweł Pajor (Stowarzyszenie Lipnik), Jerzy Batycki (Stowarzyszenie Sztuka Teatr), Tomasz Lorek (Teatr Inspiracji), Ewa Sakowska (Beskidzka Inicjatywa Lokalna), Tadeusz Sowiński (Stowarzyszenie Razem) i wielu innych.

Ich współpraca miałaby pomóc w koordynowaniu i wdrażaniu programu Unii Europejskiej „Obywatelstwo, Równość, Prawa i Wartości” oraz wspieraniu organizacji pozarządowych z województwa śląskiego w staraniach o fundusze dla niezależnych organizacji społecznych. – Zawsze zastanawiałam się, jak sprawić, by organizacje pozarządowe, których głównym zadaniem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, mogły w pełni wykorzystywać środki unijne. I teraz pojawia się taka szansa – mówiła posłanka Mirosława Nykiel.

W budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027 powstaje nowy fundusz, z którego będą mogły skorzystać organizacje pozarządowe.  Więcej o sprawie napiszemy w najbliższym wydaniu “Kroniki Beskidzkiej”.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
adam Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adam
Gość
adam