Bielsko-Biała Na sygnale

Uratowana 17-latka. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Radosław Dendys, policjant z Kobiernic i strażak z Międzybrodzia Żywieckiego po raz kolejny gości na naszych łamach. Jest prawdziwym specjalistą od ratowania życia. Pisaliśmy m.in. o jego bohaterskiej postawie, gdy ratował ludzi z dwóch pożarów domów jednorodzinnych. Fot. Marcin Kałuski

Gdy policjanci znaleźli ją w zaroślach, była o krok od śmierci. Nieprzytomna 17-latka była w stanie hipotermii. Temperatura jej organizmu spadła do 34 stopni.

11 maja tuż po 23.00 zaniepokojona kobieta poprosiła o pomoc policjantów z Kobiernic. Powiadomiła o zaginięciu swojej 17-letniej córki, zmagającej się z myślami samobójczymi. Z dziewczyną nie było kontaktu – miała wyłączony telefon komórkowy i ślad po niej zaginął. W poszukiwania natychmiast zaangażowano policjantów z Kobiernic i Bielska-Białej oraz oddziałów prewencji włącznie z policyjnymi psami tropiącymi – nie było wiadomo gdzie mogła się znajdować zaginiona. Szukała jej także rodzina i najbliżsi.

– Po niecałej godzinie od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej nieprzytomną, przemokniętą i w stanie hipotermii zaginioną dziewczynę znaleźli Radosław Dendys i Dariusz Waluś z kobiernickiej policji. Dziewczyna leżała nieprzytomna w zaroślach, a jej życie wisiało na włosku. Policjanci odratowali dziewczynę i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało ja do szpitala. Dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu w akcjach poszukiwawczych udało się uratować życie zaginionej – mówi Roman Szybiak, p.o. rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

4
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
HaniaKrzysiekOlaAdrian Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hania
Gość
Hania

Po raz kolejny brawa dla Radka

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Poznałem Pana Radka Dendysa jak sam potrzebowałem pomocy Policji. Tacy ludzie to rzadkość. I to już któryś raz jak uratował ludzkie życie… Pełen szacun!

Ola
Gość
Ola

Pan Radosław Dendys to prawdziwy bohater…

Adrian
Gość
Adrian

Strażak i Policjant z powołania.
Dalszej tak udanej służby życzę.