Na sygnale Wadowice

Urządził sobie uliczną strzelnicę

Fot. KPP w Wadowicach

Sceny grozy rozegrały się niedawno  w Wadowicach, ale policja utrzymywała tę informację w tajemnicy. Dopiero dziś podała, że po miejskich ulicach chodził uzbrojony mężczyzna. Na szczęście nikogo nie postrzelił.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że w nocy z 6  na 7 maja w centrum miasta 29-letni mieszkaniec Wadowic uszkodził kilka witryn sklepowych poprzez oddanie do nich strzału z broni pneumatycznej tzw. wiatrówki. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu zamontowane w różnych placówkach handlowych. Właściciele czterech sklepów złożyły oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 8 tys. zł.

29-latek został zatrzymany w sobotę. Funkcjonariusze podczas przeszukania jego  miejsca zamieszkania znaleźli wiatrówkę, z której prawdopodobnie strzelał do sklepowych witryn. Wczoraj wadowiczanin usłyszał cztery zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
lowe Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lowe
Gość
lowe