Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Orłowa świętowała z Czechowicami-Dziedzicami

Delegacja samorządowa Czechowic-Dziedzic wraz z gospodarzami orłowskiego święta. FOT. UM CZECHOWICE-DZIEDZICE

W tym roku mija 20 lat odkąd miasta Czechowice-Dziedzice i Orłowa (powiat Karwina w Czechach) oficjalnie stały się partnerami. Tę rocznicę uczczono 18 września w trakcie uroczystych obchodów święta tego czeskiego miasta.

Podczas wydarzenia zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Bartłomiejem Fajferem wręczyli staroście Orłowej Miroslavowi Chlubnie okolicznościową płaskorzeźbę symbolizującą jubileusz obu miast, której autorem jest Henryk Karpeta.

– Na mocy porozumienia z 13 września 2001 roku Czechowice-Dziedzice oraz Orłowa nie tylko nawiązały formalne kontakty na szczeblu urzędowym, ale również pielęgnują współpracę na stopie przyjacielskiej, włączając w nią różne środowiska, czego efektem są wspólne imprezy sportowe, kulturalne, spotkania artystyczne, wymiany między chórami, projekty transgraniczne czy udziały w targach i wystawach – wyliczają w czechowickim ratuszu. – Dwie dekady sformalizowanych relacji i wzajemnych wizyt przerodziły się w serdeczną przyjaźń i zrozumienie – dodają.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czechowiczanka
Czechowiczanka
28 dni temu

Jest to co najmniej smutne, że pokazowa hucpa promocyjna w oczach władz naszego miasta jest ważniejsza od realnych problemów mieszkańców

Hermenegilda
Hermenegilda
28 dni temu
Reply to  Czechowiczanka

Dlaczego?, partnerstwo miast jest fajne. Oprócz dni powszednich są i świąteczne.

Hermenegilda
Hermenegilda
29 dni temu

Nie rozumiem, część napisu w zdaniu po polsku a część po czesku? Dlaczego zastępcy wręczali dla niezastępcy?