Cieszyn Kultura i rozrywka

Osiem kobiet podejrzanych o zabójstwo. Każda ma motyw i każda ma alibi

Fot. Scena Polska TC / mat. pras.

Zamożna podmiejska willa. Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, dwie pokojówki – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma też alibi…

Kobiety próbują rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, zaczynają prowadzić grę pełną zaskakujących zwrotów akcji, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? To wszystko okaże się już 4 maja o 17.30 w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Scena Polska zaprasza na najnowszą premierę. Będzie to sztuka “Osiem kobiet” Roberta Thomasa, francuskiego dramaturga, autora scenariuszy filmowych, aktora i reżysera. Autor prowadzi intrygę z psychologiczną wnikliwością.

„Osiem kobiet” to jednocześnie kryminał w typie Agaty Christie, komedia, a chwilami nawet farsa i melodramat. Fabuła jest prosta, ale bardzo precyzyjnie zbudowana. Niecodzienna sytuacja zmusza kobiety do działań, o których, być może, marzyły, ale nie wierzyły w możliwość ich spełnienia. Pokazują, jakimi są naprawdę, co często zaskakuje także je same.

Reżyserią spektaklu Roberta Thomasa zajął się Krzysztof Prus. Na scenie teatru za Olzą zobaczymy Annę Paprzycę, Martynę Bracę, Dorotę Bartnicką, Lidię Chrzanównę, Barbarę Szotek-Stonawski, Katarzynę Kluz, Małgorzatę Pikus i gościnnie Ewę Batycką.

google_news