Ostre strzelanie w Hażlachu i Eryk Rybka show

W meczu 3. kolejki okręgówki skoczowsko-żywieckiej Victoria Hażlach po znakomitym widowisku pokonała Piasta Cieszyn 5:4. Bohaterem spotkania został Eryk Rybka, autor czterech goli dla zespołu gospodarzy.

Wynik w 8. minucie otworzył Kamil Szajter, który wykorzystał dogranie Antoniego Ogrodnika i dał ekipie beniaminka prowadzenie. Goście rzucili się do odrabiania strat i w 30. minucie wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Niemczyk. Gdy wydawało się, że na przerwę zawodnicy obu drużyn zejdą przy remisie, trafienie “do szatni” w 44. minucie zanotował Eryk Rybka, który popędził na bramkę CKS-u, wymanewrował obrońcę i po raz pierwszy tego dnia posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron liczni kibice zobaczyli kolejne gole. Już w 47. minucie Eryk Rybka mocnym strzałem w długi róg dał beniaminkowi dwubramkową zaliczkę, jednak 5 minut później odpowiedział Wojciech Kołek, który po zagraniu Ireneusza Jelenia strzelił niezbyt mocno, ale golkiper Victorii popełnił błąd i futbolówka wpadła między słupki. W 65. minucie kolejny szybki kontratak beniaminka przyniósł mu powodzenie a Eryk Rybka mógł cieszyć się z hat-tricka. Od tego momentu cieszynianie mocniej naciskali i najpierw, w 68. minucie, Jakub Jeleń zdobył gola kontaktowego a w 85. wyrównał strzałem głową Grzegorz Niemczyk. Chwilę później, dokładnie w 86. minucie, wynik meczu na 5:4 ustalił Eryk Rybka i z kompletu oczek mogli cieszyć się gospodarze.