Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ostrzeżenia meteorologiczne w regionie. Potoki mogą wylewać

Fot: Kuba Jarosz

W najbliższych dniach prawie w całym regionie towarzyszyć nam będą roztopy, od wczoraj obowiązywało również ostrzeżenie IMGW dotyczące przekroczonych stanów ostrzegawczych w rzekach i potokach. Lokalnie już wcześniej dochodziło do podtopień.

Do najbliższej środy, 22 lutego obowiązuje ostrzeżenie przed roztopami wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i znaczne topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna wynosić będzie od 2°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C. Suma opadów deszczu od 5 mm do 10 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 90 proc. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed roztopami obowiązuje na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i suskiego.

Wczoraj wydany został z kolei alert drugiego stopnia ostrzegający przed wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych dla zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły. W niedzielne południe rzeka Biała w Mikuszowicach osiągała 177 cm (stan ostrzegawczy 170 cm), rzeka Soła w Czańcu i Kobiernicach 298 cm (stan ostrzegawczy 320 cm), a Biała na wysokości Czechowic-Dziedzic i Bestwiny miała 189 cm (stan ostrzegawczy 190 cm). Dzisiaj przed godziną 8.00 strefę stanów wysokich notowano na wodowskazach w Wiśle i Zabrzegu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments