Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Dzień Otwarty na Kubalonce ze sportowymi atrakcjami

fot adam brzoza.

24 lutego na Kubalonce będzie można skorzystać ze stref biathlonu, biegów narciarskich i wszechstronnej rekreacji. To wszystko w ramach Dnia Otwartego, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki na terenie gruntownie zmodernizowanych tras na granicy Istebnej i Wisły.

Wydarzenie będzie miało charakter ogólnodostępny z możliwością bezpłatnego skorzystania z wszelkich przygotowanych stref. Od godziny 15.00 dzieci i młodzież, pod okiem instruktorów, będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy biathlonowej. Równolegle możliwe będzie pokonywanie wyznaczonej pętli biegowej. To w nawiązaniu do dyscyplin docelowo uprawianych na Kubalonce. Natomiast dodatkową atrakcję uczestnikom Dnia Otwartego zapewni specjalna przestrzeń rekreacji, ukierunkowana stricte na sportowe aktywności. Dla wszystkich młodych sportowców przewidziane zostały medale okolicznościowe i upominki rzeczowe.

Dzień Otwarty na Kubalonce będzie okazją do prezentacji obiektu po przeprowadzonych w ostatnich miesiącach inwestycjach. Przypomnijmy, że pojawił się tam nowoczesny system naśnieżania, a dwukilometrowa pętla wzbogaciła się o profesjonalne oświetlenie. Powstała tam ponadto nowa strzelnica biathlonowa, zgodna z przepisami Międzynarodowej Unii Biathlonu. Inwestycja dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorem Dnia Otwartego na Kubalonce jest Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku przy współpracy z gminą Istebna, miastem Wisła, Polskim Związkiem Biathlonu i Polskim Związkiem Narciarskim.

 

google_news