Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ostrzeżenie przed burzami (aktualizacja)

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Ostrzeżenie dla Bielska-Białej obowiązuje dziś (21 maja) od 13.00 do jutra, do 10.00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym (miejscami od 30 do 50 mm). Opadom deszczu mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 60 km/h.

W związku z i intensywnymi opadami w zlewniach Małej Wisły i Soły spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

AKTUALIZACJA: Wieczorem IMGW podniósł stopień ostrzeżeń. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert z ostrzeżeniem dla osób przebywających w 61 powiatach w całej Polsce. Jest w nim mowa o możliwych lokalnych podtopieniach i przerwach w dostawach prądu. W naszym regionie wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (intensywne opady deszczu, nawet do 80 mm, z burzami) prognozuje się w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, żywieckim, cieszyńskim, oświęcimskim, wadowickim i suskim. Ostrzeżenie obowiązuje do 22 maja, do godziny 10.00.

 

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o