Wydarzenia Żywiec

Groźne osuwisko i uszkodzona jezdnia w Szarem! – ZDJĘCIA

Fot. UG Milówka

Groźne osuwisko i uszkodzenie jezdni pojawiło się na starej drodze krajowej w Szarem.

Wójt gminy Milówka Robert Piętka i przewodniczący Rady Gminy Milówka Dariusz Kocierz zwrócili się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku.

Doszło do osunięcia terenu, co może stwarzać zagrożenie. Stało się to po ostatnich obfitych opadach deszczu oraz przejazdach tirów, których kierowcy pomylili drogi, gdy przez tydzień zamknięty był tunel w Lalikach. Wczoraj, 9 lutego, pracownicy Urzędu Gminy Milówka podjęli interwencję, aby zabezpieczyć teren i następnie usunąć szkodę – podkreślają wójt Robert Piętka i przewodniczący Dariusz Kocierz.

Gminni włodarze problem z osuwiskiem zgłosili do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do starosty żywieckiego Adriana Midora.

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

Fot. UG Milówka

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Dobrze, że wójt zgłosił problem do GDDKiA i dodatkowo do Starostwa, lecz pokazywanie pism, meldunek – niepotrzebne. Bo co się stanie jeśli meldunek trzeba zgłosić i na policję? Solidny (?) asfalt póki co trzyma się. Myślę, że wójt powinien w pierwszej kolejności oznakować prowizorycznie przy drodze niebezpieczeństwo dla kierowców.