Wydarzenia Oświęcim

Oświęcim: Banerem w smog

Fot. Oświęcimski Alarm Smogowy

Od ponad roku Oświęcimski Alarm Smogowy na różne sposoby walczy o czyste powietrze. Najnowszą jego inicjatywą jest zamieszczenie ogromnego banera z hasłem „Smog zabija Oświęcim” na ścianie jednego z budynków przy ulicy Dąbrowskiego. Widnieje na nim zdjęcie miasta przykrytego kołderką smogu.

 

Baner ma zachęcać do skorzystania z dostępnych dopłat do wymiany starych węglowych „kopciuchów” na piece bardziej przyjazne dla środowiska. Członkowie Oświęcimskiego Alarmu Smogowego chcą w ten sposób uświadomić mieszkańcom, jak duży jest problem zanieczyszczenia powietrza w Oświęcimiu i przypomnieć im, że każdy może się przyczynić do poprawy jego jakości. Niebawem w mieście ma się pojawić kolejny podobny baner, aczkolwiek już mniejszych rozmiarów.

 

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
Franuślotos orlen eko clicka Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

A co z zanieczyszczeniem powietrza przez samochody? Powstanie drugi baner apelujący do kierowców aby mniej jeździli, zamieniali diesle na benzyniaki czy najlepiej na auta z napędem elektrycznym? Może też będą dotacje do tych aut.

lotos orlen eko clicka
Gość
lotos orlen eko clicka

Jaki smog mieszkam tu od wielu lat i czasem jesli ktos rozpali w piecu za mocno to troche dymu sie pojawia tyle lat nie bylo smogu a tu nagle smog i smog chyba aby zwiekrzyc sprzedaz aut elektrycznych