Na sygnale Oświęcim

Oświęcim: Radny stanie przed Temidą. Znęcał się nad żoną?

Fot. Marcin Płużek

Samorządowiec Oświęcimia jest podejrzany o znęcanie się nad żoną.

Na komendę policji w Oświęcimiu zgłosiła się 49-letnia kobieta twierdząc, że jest ofiarą przemocy domowej. Po zebraniu przez funkcjonariusz dowodów, mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad rodziną.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego, zakazu opuszczaniu miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktów z pokrzywdzoną.

53-letni podejrzany został wybrany na radnego z komitetu KKW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut wydał w tej sprawie oświadczenie:

W świetle informacji o toczącym się postępowaniu w sprawie naruszenia przez radnego Rady Miasta Oświęcim nietykalności cielesnej żony oświadczam, że stanowczo sprzeciwiam się i potępiam wszelkie akty przemocy fizycznej wobec innych osób. Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób – kobiet, dzieci, mężczyzn – powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Każda osoba ma konstytucyjne prawo do godności i nietykalności cielesnej.

Radnemu grozi 5 lat pozbawienia wolności.

google_news