Bielsko-Biała Na sygnale

Oszukała ludzi na 70 tys. zł poprzez metodę „Na BLIK-a”

Foto poglądowe

Policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udało się zatrzymać 25-letnią kobietę, która oszukiwała metodą „Na BLIK-a”.

Jak informuje bielska komenda 25-latka z Sosnowca najpierw włamywała się na konta komunikatora Messenger, a potem podszywając się za znajomych lub członków rodzin prosiła o podanie kodów BLIK. Następnie je wykorzystywała przy wypłatach gotówki w bankomatach na terenie całego kraju.

Mimo że kobieta stosowała kreatywne metody mylenia śledczych, poprzez liczne zmiany swojego wizerunku, stosując peruki, maseczki zasłaniające twarz, różne ubiory i za każdym razem zmieniając miejsca wypłat, nie udało się jej wprowadzić w błąd bielskich śledczych. Nie pomogło nawet wyszukiwanie i korzystanie z bankomatów nie wyposażonych w monitoring, czy częste zmiany miejsca zamieszkania, a nawet zatrudnienia. W wyniku działań policjanci ustalili, że 25-latka w niespełna 3 miesiące oszukała w całym kraju ponad 100 osób, na niemal 70 tys. zł. Śledczy przedstawili jej łącznie 124 zarzuty, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – zaznacza bielska policja.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments