Cieszyn Na sygnale

Oszukiwali seniorów

Fot. KPP w Cieszynie

Urząd Ochrony Konkurencji i Klientów wydał ostrzeżenie o współpracy z firmą CMSE Sp. z o. o., która zaprasza na bezpłatne badania, po czym sprzedaje drogie pakiety usług medycznych.

Jak informuje UOKiK, firma posługuje się m.in. takimi nazwami jak Centrum Medyczne Św. Franciszka (Warszawa, Wrocław, Łódź), Centrum Medyczne Świętego Jakuba (Poznań), Dolnośląski Instytut Zdrowia (Wrocław), Mazowieckie Centrum Medyczne (Warszawa), Instytut Zdrowia Świętej Barbary (Katowice) czy Wielkopolskie Centrum Medycyny  Zintegrowanej (Poznań). Firma kieruje ofertę głównie do osób starszych i namawia na zakup drogich pakietów medycznych, które rzekomo mają zapewnić szybki dostęp do badań i wizyt lekarskich. – Apeluję do seniorów, żeby byli ostrożni, gdy dostają zaproszenia na bezpłatne badania medyczne. Często jest to pretekst, aby przyciągnąć ich na pokaz handlowy i skłonić do zakupu drogich i niepotrzebnych produktów lub usług. Badania przeprowadzają handlowcy, a ich wyniki nie wydają się wiarygodne. Dlatego nie ulegajmy presji. Dokładnie przeczytajmy umowę, skonsultujmy ją z rodziną, zanim cokolwiek podpiszemy – mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Klientów.

Urząd prowadzi już dwa postępowania przeciwko nieuczciwej firmie. Jedno dotyczy naruszania zbiorowych interesów konsumentów, drugie stosowania niedozwolonych postanowień. W każdym z nich przedsiębiorcy grozi kara finansowa o wysokości do 10 procent jego obrotów z poprzedniego roku.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
promyk
promyk
4 lat temu

Firma naciąga na drogie pakiety badań, nieadekwatne do potrzeb. Dziadek o mało co by został naciągnięty, ale na szczęście byłem na miejscu i moglem temu zapobiec.

Danuta
Danuta
5 lat temu

Też dostałam zaproszenie na takie spotkanie. Prawda że ten pan Sebastian w Poznaniu mówił o swojej babci i mamografi i takie różne bzdury ale już po konsultacji ze specjalistą pani diabetolog wyuczona na chińskiej metodzie była wprost oburzona i okazała swoje niezadowolenie z tego że postanowiłam o wydatku 9.200 zł które bym musiała uiścic za leczenie skonsultować z mężem.

aniela
aniela
5 lat temu
Reply to  Danuta

Proszę pozyskać rzetelne informacje kim jest diabetolog a kim osoba zajmująca się MTCH, większym problem jest to, że ktoś ,,taki” jak Pani totalnie może przedstawić swój punkt widzenia! Nie mając żadnej wiedzy …ale rozumiem oczywiście. Pozdrawiam

Grzyna
Grzyna
4 lat temu
Reply to  Danuta

dzisiaj zostałam zaproszona na pokaz i podpisałam umowę. Lecz w domu przeczytałam ją i jeszcze nie wpłaciłam sumy. Czy mogę odstąpić od umowy proszę o pomoc.

ewa
ewa
5 lat temu

wyszłam po 15 minutach z tego spotkania-to jest naciąganie na zakup pakietu-ale było coś co mnie przeraziło-młody człowiek odradza robienie mamografi piersi twierdząc że jego babcia po roku od tego badania zmarła -to powinno być karane

Jan
Jan
5 lat temu
Reply to  ewa

Jest mi bardzo przykro jak czytam takie bzdury. Klapki na oczach i głowa w kierunku telewizora. Jak moze Pani śmiać sie z ludzkiej tragedii. Szok.

ALINA
ALINA
5 lat temu

wŁAŚNIE WPADŁAM W TAKA PUŁAPKE I NIE WIEM JAK ODZYSKAĆ PIENIADZE A JEST TO KWOTA 4 TYS ZŁ

ALINA
ALINA
5 lat temu
Reply to  ALINA

prosze o usuniecie mojego wpisu