Bielsko-Biała Na sygnale

Oszuści powołują się na straż pożarną. Zbierają datki, handlują sprzętem…

Patrycja Pokrzywa. Fot. Marcin Kałuski

Bielska Państwowa Straż Pożarna ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod strażaków lub się na nich powołują, organizując nielegalne zbiórki pieniędzy czy handlując sprzętem przeciwpożarowym.

Strażacy zareagowali na cykliczne próby wyłudzania od przedsiębiorstw i instytucji przez osoby podające się za funkcjonariuszy PSP lub powołujące się na wpływy w PSP. Oszuści pod różnymi pretekstami prowadzą zbiórki, a także próbują sprzedawać m.in. czujniki dymu lub tlenku węgla.

– Informujemy, że jednostki organizacyjne PSP nie prowadzą zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe ani nie proszą o dokonywanie przelewów pieniężnych na te cele. Ponadto PSP nie współpracuje z podmiotami zajmującymi się sprzedażą sprzętu przeciwpożarowego, nie autoryzuje tego typu sprzedaży oraz nie daje żadnych rekomendacji co do oferowanego przez te podmioty sprzętu. Wszelkie próby powoływania się na autorytet PSP w celu zwiększenia swoich zysków lub pozyskania środków pieniężnych są nielegalne – wskazuje Patrycja Pokrzywa, rzecznik bielskiej straży.

Strażacy radzą, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do osób, które powołują się na straż, mieszkańcy kontaktowali się bezpośrednio z PSP lub powiadomili policję.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o