Bielsko-Biała Na sygnale

Oszuści znów dali o sobie znać – starsza kobieta nie dała się podejść

Grafika: Śląska Policja

Bielska policja ostrzega przed oszustami, którzy znów uaktywnili się na tym terenie. Tym razem próbowali naciągnąć na pieniądze 70-letnią mieszkankę Czańca.

Do kobiet zadzwoniła osoba, która podała się za pracownika banku. – Poinformowała, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa na rachunku bankowym, w związku z czym seniorka musi wypłacić swoje oszczędności, a następnie wpłacić je do wskazanego przez oszusta wpłatomatu – opisuje przebieg zdarzenia policja. Na szczęście 70-latka nie dała się nabrać a o zajściu powiadomiła policję dzwoniąc od razu na komendę z innego aparatu.
Scenariusze działań oszustów jest zazwyczaj podobny. Przestępcy podszywają się pod funkcjonariuszy, urzędników czy osoby zaufania społecznego prosząc swoje potencjalne ofiary o wykonanie pewnych działań, których efektem jest zazwyczaj utraty przez poszkodowanego oszczędności. Metoda ta jest jedynie modyfikowana i dostosowywany do sytuacji konkretnej osoby oraz jej wieku. Oszuści atakują zazwyczaj osoby starsze mniej rozeznane w meandrach rzeczywistości, w której przyszło im żyć, bardziej ufne i podatne na manipulację.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments