Wydarzenia Żywiec

Otwarto nową stację dializ Szpitala Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

Dzisiaj (15 marca) otwarto nową stację dializ Szpitala Żywiec, która w ostatnich tygodniach przeszła gruntowną przebudowę i wyposażono ją w dodatkowy nowoczesny sprzęt.

Wspomniana stacja została uruchomiona w listopadzie 2022 roku.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miejskiego w Żywcu oraz gmin Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka, zakupiono nowe stanowiska dializacyjne i wysokowydajną stację uzdatniania wody. Obecnie stacja dysponuje 14 aparatami do dializy, czyli tzw. sztucznymi nerkami i może obsłużyć ponad 40 pacjentów na dobę i pracuje w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wydzielone zostały także dwa stanowiska izolacyjne – podkreśla Karolina Kocięcka, specjalistka ds. komunikacji i PR w Szpitalu Żywiec.

Nad procesem leczenia czuwa wykwalifikowany zespół nefrologów, internistów i pielęgniarek z ponad 20-letnim doświadczeniem. Co istotne Szpital Żywiec zapewnia także transport pacjentów na dializy i z powrotem do domu.

Przewlekła choroba nerek jest drugim, po nadciśnieniu tętniczym, najczęstszym przewlekłym schorzeniem w naszym kraju. Dzięki otwarciu w Szpitalu Żywiec w marcu 2022 roku Pododdziału Nefrologii zgłasza się coraz więcej pacjentów ze schorzeniami nerek, którzy przechodzą u nas kompleksową diagnostykę i w razie potrzeby są kierowani na leczenie nerkozastępcze – mówi Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor Szpitala Żywiec.

Fot. Szpital Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdziwiony .
Zdziwiony .
1 rok temu

Taka mała drobnostka a tak cieszy.

nie wiadomo
nie wiadomo
1 rok temu

Te zbierane pieniądze ze Starostwa, z gmin to jaka kwota?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  nie wiadomo

Nieważne, ważne że otwarto, cieszymy się.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  nie wiadomo

A i taka jak zawsze. Kto pyta, nie błądzi, ino tylko się błąka.