Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Pablopavo i Ludziki. Legenda muzyki alternatywnej w BCK

Pablopavo i Ludziki po raz pierwszy wystąpią w Bielskim Centrum Kultury. Bilety na ten koncert rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Koncert zaplanowano na 27 listopada o 18.00.

Paweł Sołtys ma już status legendy polskiej muzyki alternatywnej. To także laureat Paszportów Polityki, Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego, nominowany również do Nagrody Literackiej Nike. Takie piosenki jak „Karwoski”, „Dancingowa piosenka miłosna” meldowały się w czołówce Listy Przebojów Trójki w jej najlepszych czasach.

Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W 1993 roku założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W tym roku ukazała się już szósta płyta studyjna Pablopavo i Ludzików. Pablopavo pojawił się ponadto gościnnie na mniej więcej… pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców!

Więcej o wykonawcy i zakupie biletów – TUTAJ.

google_news