Bielsko-Biała Na sygnale

Palili grilla pod blokiem. Interweniowała policja

Do nietypowej sytuacji doszło dziś na jednym z bielskich osiedli. Sąsiedzki grill zorganizowany pod blokiem spotkał się reakcją funkcjonariuszy policji. Po długich dyskusjach z policjantami konieczne było wezwanie posiłków.

Jak donoszą nasi Czytelnicy, na jednym z bielskich osiedli miała miejsce nietypowa sytuacja. Grupa sąsiadów chcąc skorzystać ze słonecznej pogody w środku osiedla rozpaliła grilla i raczyła się napojami alkoholowymi. Po kilku godzinach, kiedy mężczyźni byli już mocno upojeni na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze przystąpili do wypisywania mandatów karnych, co spotkało się z oporem grupy sąsiedzkiej. Konieczne było wezwanie posiłków. Łącznie na miejscu interweniowały dwa patrole.

Co prawda, przepisy oficjalnie nie zabraniają grillowania na terenie blokowisk, jednakże zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 roku zabronione jest rozpalanie ognia w miejscu umożliwiającym zapalenie się sąsiednich obiektów. Oczywiście zabronione jest również spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, co zapewne było powodem zgłoszenia.

 

Foto: Czytelnik

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
10 miesięcy temu

Grill szkodzi ludziom – nadwaga, niestrawność, zgaga i co gorsze: METAN…duuuużo METANU – to niezdrowe dla Klimatu i dla nosa…. ZAKAZAĆ GRILLOWANIA !!!