Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Paliwo będą badać w mobilnym laboratorium

Fot. KAS

Funkcjonariusze wojewódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali profesjonalnie wyposażony samochód-laboratorium do badania jakości paliwa.

Mobilne laboratorium, przekazane przez PKN Orlen, już wkrótce pojawi się na drogach województwa śląskiego. – Skuteczne działania kontrolne KAS będą chronić interesy legalnie działających przedsiębiorców i eliminować szarą strefę na rynku paliwowym – stwierdza Grażyna Kmiecik z katowickiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Fot. KAS

Samochody laboratoryjne KAS wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który pozwala na badanie najważniejszych parametrów ropy naftowej, biopaliw i biokomponentów, takich jak gęstość, prężność par, zawartość siarki czy temperatura zapłonu. Dzięki specjalistycznym urządzeniom funkcjonariusze KAS podczas kontroli na miejscu będą mogli przeprowadzić wstępną weryfikację i sprawdzić, czy badane paliwa są zgodne z dokumentami przewozowymi. Przyczyni się to do efektywnej eliminacji z rynku paliw i biokomponentów, które pochodzą z nielegalnych źródeł.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Kluczem jest aby pobór prób był akredytowany. Na https://bnt-sigma.pl jest szablon do samodzielnego szacowania niepewności.

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  Krzysztof

Co wynika z podania linka? Funkcjonariusze KAS nie poradzą sobie bez linka?

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Ropa naftowa nie jest paliwem. Jest surowcem do produkcji paliw, m.in. benzyn i oleju napędowego.