Wydarzenia Bielsko-Biała

Na placu Chrobrego rozbłysły choinka i chanukija

Fot. Marcin Płużek

Wczoraj o 17.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej prezydent Jarosław Klimaszewski oficjalnie zapalił kolorowe lampiony na największej w mieście choince bożonarodzeniowej.

Wysokim na kilkanaście metrów sztucznym drzewku ustawionym na skraju placu. Uroczystość zgromadziła tłumy bielszczan, a przy symbolicznym zapaleniu świateł prezydentowi asystowały dzieciaki z bielskich domów dziecka. W tym roku – w porównaniu z poprzednimi laty – wydarzenie miało nieco odmienny – ekumeniczny – charakter. Oprócz choinki świece zapłonęły także na ustawionej na placu ogromnej żydowskiej chanukiji. Okazją było obchodzone właśnie przez wyznawców tej religii święta Chanuka. Stąd też w uroczystości wzięła udział Dorota Wiewióra przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej obecni byli również  księża: katolicki i protestancki.

Dla najmłodszych nie zbrakło oczywiście smakołyków, które hojnie rozdawał św. Mikołaj w towarzystwie diabła i anioła.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
2 lat temu

Estera ma oczywiście rację.Precz z antysemityzmem !

Heniek
Heniek
2 lat temu

To jest lekkie przegięcie.Dodajcie jeszcze swastykę, krzyż ankh itd i zamknijcie cały plac.

Kri_
Kri_
2 lat temu
Reply to  Heniek

Czy ty jesteś aby na pewno zdrowy?

agaton
agaton
2 lat temu

chanuki w sejmie i na placu Chrobrego i nie wiadomo jeszcze gdzie a w knesecie zapalono świece adwentowe i ustawiono choinkę na placu w Jerozolimie ? Tolerancja i gościnność tak ale bez przesady i wchodzenia komuś w cztery litery

Estera
Estera
2 lat temu
Reply to  agaton

Dołącz do dyskusji…

Estera
Estera
2 lat temu
Reply to  Estera

Choinka w Izraelu a jakże, pięknie oświetlona. W centralnym punkcie Jaffo. Żydzi nie są tutaj gościnnie. Proponuję poduczyć się historii.

Stefan
Stefan
2 lat temu
Reply to  Estera

Faktycznie Żydzi tutaj to miejscowi Słowianie. Tak jak pozostali, dbają o innych i ich tradycje. Mówią po polsku i dobrze życzą Polakom. Pozdrawiam ich serdecznie!

ze_wsi
ze_wsi
2 lat temu
Reply to  Stefan

“miejscowi Słowianie’ – napisał co wiedział, a że g… wiedział…..