Kultura i rozrywka Wadowice

Pędzlem, kredką i obiektywem…

Fot. Archiwum OHP w Wadowicach

Blisko czterysta prac nadesłano na tegoroczny konkurs plastyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, zorganizowany po raz dwudziestu przez Hufiec Pracy w Wadowicach, Małopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.

Jurorzy pod przewodnictwem prof. Piotra Jargusza (Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) nagrodzili 41 prac rozdzielając nagrody osobno między podopiecznych OHP (grupa starsza) i młodzież szkolną. Zwycięzcy otrzymali cenne upominki, a wśród nagrodzonych nie zabrakło reprezentantów Podbeskidzia.
Ze względu na sytuację epidemiczną wręczanie nagród odbyło się w niewielkim gronie.
Nie zabrakło tradycyjnego spotkania przy wadowickich kremówkach, a szefowie OHP (Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut, Komendant Wojewódzki MWK OHP Krzysztof Świerczek) w towarzystwie ks. Prałata Jarosława Sroki, ks. Rafała Bobka i Jolanty Zacny (komendant 6-11 HP Wadowice) złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II w Wadowicach.

Poniżej fotoreportaż z wręczenia nagród, kilka nagrodzonych prac oraz protokół z posiedzenia komisji konkursowej.

Fot. Archiwum OHP w Wadowicach.

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej XX Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego
pt. „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”

W dniu 05 maja 2020 r. odbyło się posiedzenie Komisji XX Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”.

Komisja Konkursowa obradowała w składzie:
Przewodniczący: prof. Piotr Jargusz – Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Członek Komisji: Krzysztof Świerczek – Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP w Krakowie

Członek Komisji: Marek Brzeźniak – grafik

Członek Komisji: Jerzy Kozak – artysta plastyk

Członek Komisji: ks. Rafał Bobek – Duszpasterz Małopolskiej WK OHP w Krakowie.

Członek Komisji: Jolanta Zacny – Komendant 6-11 Hufca Pracy
w Wadowicach

Członek Komisji: Ewa Opałek – Śnieg – kierownik Zespołu ds. kształcenia i wychowania MWK OHP w Krakowie

Na Konkurs wpłynęło 389 prac. W tym 342 prac uczestników Ochotniczych Hufców Pracy (178 fotograficzne, 164 plastyczne), 47 prac młodzieży szkolnej (11 fotograficznych, 36 plastycznych).
Dokonując oceny, Komisja Konkursowa brała pod uwagę:
• zgodność tematu pracy z tematyką Konkursu,
• wartość artystyczną pracy,
• oryginalność podejścia do tematu,
• samodzielność wykonania.
Jury po wnikliwej analizie i dyskusji dokonało wyboru najlepszych prac przyznając równorzędne miejsca i wyróżnienia. Ogółem nagrodzono 41 autorów prac.
Wyniki Konkursu:
FOTOGRAFIA
w kategorii – UCZESTNICY OHP

MIEJSCE I
Lema Cotachaci Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy, „ Jeszcze będzie pięknie tylko załóż wygodne buty”

MIEJSCE II
Krzysztof Pacyga 6-11 Hufiec Pracy Wadowice, „Chwila zadumy”
Wiktoria Lutkiewicz 14-14 Hufiec Pracy w Piszu, „Droga do świętości”

MIEJSCE III
Maciej Regulski 6-8 Hufiec Pracy Kraków, „Od najmłodszych lat”
Dominik Michałek 6-4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania Trzebinia, „Pracujemy na swoje świadectwo”

WYRÓŻNIENIA JURY
Dominika Kotecka 6-11 Hufiec Pracy Wadowice, Droga do świętości”
Malwina Gibek 6-11 Hufiec Pracy Wadowice, „ Od narodzin do świętości”- tryptyk
Roksana Reznerowicz 2-5 Hufiec Pracy Włocławek, „ Od narodzin do świętości-obraz z życia św. Jana Pawła II”
Mateusz Batko 6-10 Hufiec Pracy Myślenice, „Gazda świata”
Maja Radecka 16-6 Hufiec Pracy Wałcz, „Otaczajcie dzieci ciepłem waszej rodzicielskiej miłości i dajcie im przykład chrześcijańskiego życia”
Weronika Szacoń 6-5 Hufiec Pracy Kraków, „Święty Janie Pawle módl się za nami”
Anna Banach 6-32 Hufiec Pracy Limanowa, „Kocham Cię od najmłodszych lat”
Mateusz Świeczkowski 16-6 Hufiec Pracy Wałcz, „Strumień życia”
Jakub Dybczyk 6-36 Hufiec Pracy Skomielna Biała, „Dzięki trudnościom osiągam szczyty”

WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW
Maciej Gabryś 6-18 Hufiec Pracy Kęty, „Obraz życia”
Natalia Grzybek 6-6 Hufiec Pracy Proszowice, „Panie to Ty na mnie spojrzałeś”
Julia Tylec 6-17 Hufiec Pracy Oświęcim, „Bóg jest wszędzie”
Patrycja Gubała 6-38 Hufiec Pracy Gorlice, „ Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje”
PLASTYKA
w kategorii – UCZESTNICY OHP

MIEJSCE I
Paulina Tomasiak 6-34 Hufiec Pracy Stary Sącz, „Fundament życia, droga do świętości”

MIEJSCE II
Przemysław Sawoniuk Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, „Jan Paweł II-Polak, Papież, Człowiek”

MIEJSCE III
Dominik Wójtowicz 6-24 Hufiec Pracy Dąbrowa Tarnowska, „Jan Paweł II-Papież-Pielgrzym”

WYRÓŻNIENIA JURY
Natalia Basta Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu, „Radość jest zamysłem Boga”
Milena Mich 3-12 Hufiec Pracy Chełm, „Portret w objęciach Matki Boskiej Częstochowskiej”
Aleksandra Kamińska 6-34 Hufiec Pracy Stary Sącz, „Żyć autentycznie”
Joanna Orczyk 13-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania Starachowice, „Radość siłą świętości”
Daria Szymczyk 8-2 Ośrodek Szkolenia i Wychowania Namysłów, „Nasz kochany św. Jan Paweł II”
Karol Mulik Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Tczew, „Krzyż Ojca Świętego”
Aleksandra Skliniorz 6-11 Hufiec Pracy Wadowice, „Ciebie wybrałem”
Klaudia Rymarczyk 5-24 Hufiec Pracy Rawa Mazowiecka, „Święty Jan Paweł II- Papież i Misjonarz”
Sandra Miksa 5-5 Hufiec Pracy Łódź, „Jan Paweł II z hostią świętą”
Kamil Maniek 6-2 Hufiec Pracy Niepołomice, „Nigdy nie jest za późno”
Agnieszka Drużyńska 13-2 Ośrodek Szkolenia i Wychowania Jędrzejów, „CZUWAM”
Katarzyna Kobus Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi, „Od narodzin do świętości- obraz z życia św. Jana Pawła II”
Daria Krystyna Żyłko 10-6 Hufiec Pracy Augustów, „Świętość życia”

WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW
Patrycja Wyrostek 6-25 Hufiec Pracy w Bochni, „Pilnujcie mi tych szlaków”
Kamila Rembiesa 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie, „Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi”

PLASTYKA
w kategorii – MŁODZIEŻ SZKOLNA

MIEJSCE I
Andrzej Jasiewicz (lat 11), Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu, „W drodze do nieba”

MIEJSCE II
Oliwia Tokarz (lat 15), Zarzecze 30a, 33-390 Łącko, „Świętość nie jest przywilejem nielicznych, lecz powinnością wszystkich ”

MIEJSCE III
Dawid Oczkowicz (lat 10), Podleśna Wola Górna 86, 32-200 Miechów, „Ukochane Tatry św. Jana Pawła II”
Kornel Marcin Michalski (lat 12), Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu, „Święty na kajakach”

WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW

Piotr Badura (lat 12), ul. Soroki 7/4, 30-389 Kraków, „Blask krzyża”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments