Sport Cieszyn

Pewna wygrana cieszynian

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn zanotowali kolejne zwycięstwo w I lidze śląskiej mężczyzn. Tym razem ekipa trenera Bartłomieja Chmiela pewnie pokonała zamykający tabelę zespół Volley Dąbrowa Górnicza.

– Podeszliśmy do przeciwnika z pełnym szacunkiem, bo jest to dobra drużyna, choć mająca w tym sezonie pecha. Uczulałem swoich zawodników, by nie patrzyli w tabelę, tylko skupili się na naszej grze. Przez pierwsze dwa sety robiliśmy to, co do nas należy, dlatego jestem z chłopaków bardzo zadowolony – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec cieszynian.

Rzeczywiście pierwsze dwie partie gospodarze wygrali gładko 25:18 i 25:17. Kluczem do tego była znakomita obrona i skuteczny atak. W trzecim secie już tak łatwo nie było, gdyż w pewnym momencie rywale uciekli na cztery oczka, ale od wyniku 9:13 zawodnicy Talent Sferawent Cieszyn zaczęli odrabiać straty. Robili to na tyle dobrze, że trzeci set wygrali 25:23 a cały mecz 3:0.

– Ostatni set zagraliśmy trochę bardziej na luzie, jednak fajnie, że przegrywając potrafiliśmy odwrócić wynik i wygrać. To dobre doświadczenie, którego nam brakuje, a które zbieramy w każdym kolejnym spotkaniu. Chcielibyśmy zakończyć sezon w pierwszej czwórce tabeli i mam nadzieję, że się nam to uda – mówi trener Bartłomiej Chmiel.

W zwycięskim spotkaniu z Volley Dąbrowa Górnicza drużyna z nadolziańskiego grodu zagrała w składzie: Bartłomiej Kuchejda, Michał Zając, Marek Polok, Przemysław Ząber, Patryk Chmiel, Kacper Urbańczyk, Patryk Pietras, Szymon Czapla, Gracjan Ćwiląg, Marek Turski, Mateusz Czyż, Piotr Głuszek i Maciej Rosiński.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments