Pewna wygrana siatkarek

Zawodniczki BKS-u pewnie wygrały w Kaliszu i umocniły się na trzecim miejscu w tabeli.

Bielszczanki przystępowały do meczu w roli faworytek i po raz kolejny kapitalnie wywiązały się z tego zadania. W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 19:19. Końcówka należała jednak do podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka. Drugiego seta bielszczanki rozpoczęły od prowadzenia 9:2, ale później szybko trwoniły przewagę. Na ich szczęście – nie dały się jednak doścignąć. W trzeciej partii – dla odmiany – to gospodynie prowadziły już 5:1. Bielszczanki były skuteczniejsze w pościgu niż rywalki  w poprzednim secie. Ostatni punkt zdobyła Paulina Damaske, a tytuł MVP zawodów powędrował do Kertu Laak.

W tabeli siatkarki z Bielska-Białej zajmują trzecie miejsce (mają na koncie 40 pkt), ustępują tylko liderującemu Chemikowi Police (46 pkt) i Rysicom z Rzeszowa (42 pkt).

Energa MKS Kalisz – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)

BKS BOSTIK ZGO: Nowicka, Pacak, Borowczak, Laak, Majkowska, Damaske, Mazur (libero) oraz Abramajtys, Stachowicz, Szczepańska-Pogoda.