Pewna wygrana trzynieckiego zespołu

Efektowną wygraną 5:1 uraczyli swoich sympatyków w WERK Arenie hokeiści Oceláři Trzyniec. Czerwono-biali zdominowali wtorkowy pojedynek z Kometą Brno, kontrolując go od początku do końca.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie Martin Růžička po raz pierwszy pokonał bramkarza Komety Dominika Furcha, a zaledwie 13 sekund po wznowieniu gry od środka David Cienciala podwyższył wynik na 2:0. Kolejny cios podopieczni trenera Zdenka Motáka zadali w 30. minucie spotkania, gdy ponownie na listę strzelców wpisał się David Cienciala. Jeszcze przed drugą pauzą straty gości zmniejszył były zawodnik trzynieckiego klubu Tomáš Marcinko, który w 37. minucie posłał krążek pod poprzeczkę, dając nadzieję przyjezdnym na powrót do meczu. Jednak w trzeciej części gry do siatki trafiali już tylko mistrzowie Czech. W 54. minucie Andrej Nestrašil zgasił zapał gości zdobywając gola w grze w przewadze, a niemal równo z końcową syreną strzałem do pustej bramki rezultat na 5:1 ustalił Daniel Voženílek. Warto dodać, że notując w pojedynku z Kometą gola i asystę Martin Růžička osiągnął 700 punktów kanadyjskich w barwach Oceláři, potwierdzając, że jest prawdziwą legendą klubu spod Jaworowego. Kolejne minuty na lodzie spędził również pochodzący z Zebrzydowic Kamil Wałęga.