Sport Cieszyn

Pięć medali na dobry początek. “Cieszyńskie Gwiazdeczki” w formie

Fot. “Cieszyńskie Gwiazdeczki”

„Cieszyńskie Gwiazdeczki” rozpoczęły nowy sezon w rywalizacji mażoretek i zaliczyły pierwszy w tym roku konkurs. Występ w międzynarodowym gronie, w czeskiej Opawie, przyniósł im spory sukces.

W konkursie „Opawska róża” zaprezentowały się dwie juniorki – Maja Wysocka z Cieszyna i Amalie Kożusznikova z Hawierzowa. W duecie z batonem cieszyńskie mażoretki wywalczyły złoty medal. Natomiast Maja Wysocka, debiutująca w kategorii juniorek, zaprezentowała się w czterech innych kategoriach – solo baton, solo buława, solo flaga i solo pompon. W trzech pierwszych zdobyła złote medale, a w solo pompon – brązowy. Ponadto 11-letnia cieszynianka otrzymała od jury nagrodę specjalną VIP za najpiękniej wykonane solo.

Fot. “Cieszyńskie Gwiazdeczki”

– Te sukcesy są dość spektakularne, gdyż Maja była najmłodszą zawodniczką wśród występujących w Opawie juniorek. Również w duecie z Amalką były najmłodsze, a mimo to udało się przywieźć z Czech tyle medali. Bardzo się cieszymy z każdego z nich, tym bardziej, że w juniorkach rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie, a choreografie wypełnione są naprawdę trudnymi do wykonania elementami. Mamy nadzieję, że ten sukces to dobry prognostyk na ten sezon. Szykujemy się do kolejnego konkursu, również po czeskiej stronie granicy, w Boguminie. Przed nami także eliminacje do Mistrzostw Polski w Stalowej Woli – mówi Anna Wysocka, manager „Cieszyńskich Gwiazdeczek”.

Fot. “Cieszyńskie Gwiazdeczki”

google_news