Cieszyn Kultura i rozrywka

Piękna czwórka z powiatu cieszyńskiego powalczy o koronę

Za nimi castingi, profesjonalne sesje zdjęciowe, zgrupowania i wiele innych spotkań przygotowujących do gali finałowej. W ich głowach marzenia, i to nie tylko te związane z konkursami, w których biorą udział. Poznajcie bliżej czwórkę reprezentantów powiatu cieszyńskiego, którzy startują w tegorocznych wyborach Miss Beskidów Nastolatek, Miss Beskidów i Mister Beskidów, organizowanych przez bielską agencję Grabowska Models z Lucyną Grabowską-Górecką na czele.

Udało nam się porozmawiać z młodymi mieszkańcami naszego regionu, którzy są finalistami prestiżowych konkursów. Hanna Cieślar i Wiktoria Fober powalczą o koronę Miss Beskidów, Paulina Wróbel o miano Miss Beskidów Nastolatek, a Jakub Hazuka jest pretendentem do tytułu Mistera Beskidów. Wszyscy starają się odpowiednio przygotować, aby na wybiegu zaprezentować nie tylko swoje niezaprzeczalne walory zewnętrzne, ale również charakter.

Hanna Cieślar ma 20 lat i pochodzi z Lesznej Górnej. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Od szóstego roku życia gra w tenisa ziemnego i jeździ na nartach, a nawet jest instruktorką tego drugiego sportu. Do jej hobby zdecydowanie zalicza się również czytanie, w szczególności powieści kryminalnych oraz psychologicznych. I jak się okazało w ostatnim czasie, bardzo lubi również pozowanie do zdjęć.

Hanna Cieślar

– Przygoda z modelingiem oraz udział w konkursie miss zaczęły się w tym samym momencie. Dowiedziałam się o castingu do agencji Grabowska Models i postanowiłam spróbować swoich sił. Zawsze się tym interesowałam, ale nigdy nie miałam okazji zrobić czegoś w tym kierunku. Po przejściu dwóch castingów, udało mi się dostać do finału – opowiada Hania. Ma nadzieję, że w modelingu uda jej się osiągnąć sukces i będzie mogła kontynuować to zajęcie. Ostatnie miesiące spędziła na studiowaniu politologii na Uniwersytecie Warszawskim, ale zdecydowała, że to nie jest kierunek odpowiedni dla niej i szykuje się do rozpoczęcia studiów prawniczych. – Obecnie zdecydowanie towarzyszy mi wiele emocji związanych z udziałem w konkursie, ponieważ jest to dla mnie coś zupełnie nowego. Są to jednak same pozytywnie odczucia. Stres jeszcze mnie nie dopadł i mam nadzieję, że tak pozostanie. Poznałam wielu wspaniałych ludzi i na pewno wszystko uda się świetnie – dodaje Hania.

Kolejną naszą rozmówczynią jest 19-letnia Wiktoria Fober z Ustronia, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie. O castingach na wybory miss dowiedziała się od swojej nauczycielki tańca, która od początku wierzyła w to, że uda jej się zajść daleko.

Wiktoria Fober

– Do decyzji o wzięciu udziału w pierwszym castingu przybliżył mnie również fakt, że lubię pozować do zdjęć oraz w pewnym stopniu interesuję się modelingiem. Po przejściu dwóch etapów, dostałam się do finału. Uczestniczyłam też w kursie modelingu w agencji Grabowska Models, do której teraz należę – opowiada Wiktoria. Jej największą pasją jest jednak taniec, który trenuje od 10 lat. Uwielbia też śpiewać. – Wspaniałym doświadczeniem był udział w musicalu „Grease” na deskach cieszyńskiego teatru, gdzie mogłam wcielić się w rolę jednej z głównych bohaterek – zdradza Wiktoria. W zimie jej hobby jest natomiast narciarstwo. Życiowy cel? Poczucie spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym. Marzenia? Możliwość do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Paulina Wróbel w lutym skończyła 18 lat. Cieszynianka uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Wybrała profil biologiczno-chemiczny i swoją przyszłość wiąże z medycyną. Jej największa pasja to siatkówka, którą trenuje już od siedmiu lat w klubie Victoria Cieszyn. Każdą wolną chwilę spędza na boisku, kształcąc swoje umiejętności. Kolejnym hobby jest taniec, który od najmłodszych lat szkoliła w Dziecięcym Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Paulina Wróbel

– Start w konkursie Miss Beskidów Nastolatek zawdzięczam swojej przyjaciółce, która poinformowała mnie o tegorocznym castingu. I tak właśnie rozpoczęła się moja przygoda z modelingiem – uśmiecha się Paulina. Jej marzeniem jest wycieczka do Francji, a szczególnie do jej stolicy, Paryża. Ma nadzieję, że wkrótce się ono spełni. – Podczas przygotowań do konkursu uczymy się nie tylko odkrywać swoje predyspozycje, ale również wzmacniamy mocne strony osobowości. Pozwala to kontrolować stres i dodaje wiarę we własne możliwości – opowiada Paulina.

I pora na „rodzynka”, Jakuba Hazukę, który jest jednym z kandydatów do tytułu Mistera Beskidów. Cieszynianie znają go pośrednio, bo to właśnie on stoi za lustrami wiszącymi w przestrzeni miejskiej nadolziańskiego grodu – na ulicy Głębokiej, Wzgórzu Zamkowym i Dworcu Cieszyn. Jakub Hazuka jest pomysłodawcą i założycielem projektu społecznego „Mirrortown”. 20-latek pochodzi z Cieszyna i aktualnie studiuje technologie energii odnawialnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od dziecka uprawia sport, głównie siatkówkę, w którą grał 10 lat, trzykrotnie biorąc udział w Mistrzostwach Polski. Udało mu się zdobyć złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski. Trzykrotnie też był powołany do kadry Śląska. W międzyczasie zajmował się również fotografią, dwukrotnie zgarniając nagrody w konkursie powiatowym w kategorii open.

Jakub Hazuka

– Ogólnie zawsze stałem za aparatem. Kilka razy tylko próbowałem swoich sił jako model. Do udziału w konkursie namówiła mnie pani Lucyna Grabowska-Górecka, która kompletowała kandydatów do tytułu Mistera Beskidów. Dostałem od niej telefon z propozycją, ucząc się do egzaminu podczas sesji. Chwila namysłu, rozmów z najbliższymi i uznałem, że będę mógł się rozwijać w kolejnej dziedzinie – mówi Jakub. Doświadczenie sportowe, rozgrywanie wielu emocjonujących meczów, sprawia, że doskonale radzi sobie ze stresem, a z konkursu zamierza czerpać radość.

Wybory Miss Beskidów Nastolatek, Miss Beskidów oraz Mistera Beskidów zaplanowane są na 23 maja w Bielskim Centrum Kultury. Odbywają się one w ramach ogólnopolskich konkursów Miss Polski, Mistera Polski i Miss Polski Nastolatek. Czy ktoś z naszego regionu zdobędzie koronę i będzie reprezentować cieszyński powiat na arenie ogólnopolskich konkursów piękności? Naszym zdaniem wszyscy mają duże szanse i będziemy im kibicować!

Zdjęcia pochodzą z archiwum agencji Grabowska Models.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
5 miesięcy temu

Piersi są ozdobą kobiety, jeśli mają swoje proporcje; duże i jędrne nie są najlepsze, nie sterczą też szczególnie dobrze, obiecują sporo, a dają niewiele. Ale piersi [na których widać] dużo żył i unerwień, nawet gdy są małe, sterczą też u niskich kobiet, mają dużo mleka, by mogły wykarmić wiele dzieci. Bruste sind eines Weibes, wenn się ihre Proportion haben; grosse und fleischliche sind nicht die besten, stehen auch niecht sonderlich wol, verheissen viel und geben wenig. Aber Bruste, die voller Adern und Nerven sind, ob sie wol klein, stehen wol auch an kleinen Weibern, haben viel Milch, damit sie viel… Czytaj więcej »