Sport Cieszyn

Pierwsze medale MP zawodniczek z Trójwsi

Fot. PZN

W piątek na Polanie Jakuszyckiej biegacze narciarscy rozpoczęli trzydniową rywalizację w mistrzostwach Polski seniorów. Pierwszego dnia zmagań walczono o medale w sprincie drużynowym rozgrywanym techniką dowolną. Srebro zdobyły zawodniczki z Trojwsi.

Po kilku latach przerwy biegacze narciarscy powrócili na Polanę Jakuszycką, aby walczyć w seniorskim czempionacie. W piątek w Jakuszycach rozegrano team sprint, w którym wystartowało dziesięć drużyn damskich i dziewięć męskich. Pogoda nie rozpieszczała uczestników mistrzostw i warunki na trasie były bardzo trudne. W przeddzień zawodów intensywne opady deszczu i wysokie temperatury spowodowały, że spora warstwa śniegu stopniała.

Wśród kobiet złoto wywalczyły biegaczki z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, czyli Karolina Kuć i Monika Skinder. Srebro zdobyły Zuzanna Fujak i Kamila Idziniak z NKS Trójwieś Beskidzka, dla których były to pierwsze w karierze krążki seniorskich mistrzostw Polski. 

– Jesteśmy bardzo szczęśliwe, ponieważ jest to dla nas pierwszy seniorski medal –mówiła z uśmiechem na twarzy Zuzanna Fujak.

– To był naprawdę bardzo dobry bieg w naszym wykonaniu, chociaż warunki na trasie były trudne, ale jesteśmy bardzo zadowolone z tego dnia. Zmiany były płynne, więc możemy ocenić ten start na plus –dodała Kamila Idziniak.

google_news