Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jutro wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy

Fot. Paweł Szczotka

Uwaga pasażerowie! Jutro (12 marca) zacznie obowiązywać nowa korekta rozkładu jazdy pociągów.

Jak informuje Maciej Zaremba, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie, na najważniejszej linii kolejowej w naszym regionie, czyli Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń, w wybrane dni robocze w godzinach wieczornych i nocnych, w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice-Dziedzice, dojdzie do przerw w ruchu pociągów, a w zamian uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Największe ograniczenia pojawią się 14 – 16 marca, kiedy ruch zostanie wstrzymany od 20.00, a utrudnienia obejmą pociągi na odcinku Pszczyna – Bielsko-Biała Główna i Czechowice-Dziedzice – Chybie. Dodatkowo 15 i 16 marca autobusami zostanie zastąpiona ostatnia para pociągów spółki Koleje Śląskie do i z Wisły. Za każdy z odwołanych pociągów zostaną uruchomione dwa rodzaje autobusów – ekspresowych i pośrednich – tłumaczy Maciej Zaremba.

Ale są i dobre wiadomości.

Od 15 maja zostanie udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, bo około 20-minutowe skrócenie czasu podróży pomiędzy Bielskiem-Białą a Katowicami. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice – Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17.00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń. Od 15 maja pociąg Sprinter Salmopol Rybnik – Żywiec zostanie skierowany przez Pszczynę zamiast przez Chybie. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany – dodaje Maciej Zaremba.

Z kolei na trasie Kraków – Sucha Beskidzka – Zakopane do 21 czerwca pasażerowie muszą się liczyć z przesiadaniem z pociągów do zastępczej komunikacji autobusowej w przypadku pociągów spółki PKP Intercity. Natomiast korzystający z połączeń spółki Polregio pojadą komunikacją zastępczą na odcinku Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane. Spowodowane jest to dalszymi pracami rewitalizacyjnymi na tej linii kolejowej.

Przewoźnicy przypominają, aby przed każdą planowaną podróżą sprawdzić dokładnie odjazd danego pociągu w Portalu Pasażera. Wchodząca w życie od jutra korekta będzie ważna do 10 czerwca.

 

google_news