Pierwszy w tym roku turniej szachowy w goleszowskim GOK-u | ZDJĘCIA

Trzy w jednym, tak można zatytułować turniej “44. Mokate – najlepsze przed nami”, który rozegrano w minioną niedzielę w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie.

Do rywalizacji stanęło 69 zawodniczek i zawodników. W tym roku turnieje kierowane są głównie do mniej zaawansowanych szachistów, choć drzwi są otwarte dla wszystkich chętnych. Jak relacjonują organizatorzy, mimo braku utytułowanych zawodników, rywalizacja stała na wysokim poziomie i była bardzo zacięta.
Prym wiedli juniorzy, zwyciężyła wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Alicja Wojs (UKS Pionier Jastrzębie). Można powiedzieć, że było to historyczne zwycięstwo, gdyż do tej pory turnieje w Goleszowie wygrywali mężczyźni. Z zawodników Stowarzyszenia Szachowego Olimpia Goleszów trzecie miejsce zajął Mateusz Myrmus. Wszyscy medaliści mieli tyle samo punktów, a o kolorze krążków zadecydowała punktacja pomocnicza.
Mateusz Macura i Krzysztof Niemczyk zajęli miejsca tuż za podium. Turniej z ograniczeniem do III kategorii wygrał Cezary Molin, a Turniej Czekoladowy dla roczników 2012 i młodszych wygrał Krzysztof Czapla.
– Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju szachowego rozegranego w Gminie Goleszów. Dziękuję także organizatorom za profesjonalne przygotowanie zawodów i włączenie do programu wydarzeń towarzyszących zwiedzania naszej Izby Oświęcimskiej oraz mini muzeum z makietą goleszowskiej cementowni – powiedziała wójt Goleszowa Sylwia Cieślar.
Kolejny turniej odbędzie się 30 kwietnia. Zapisy do udziału w zawodach pod numerem telefonu: 507 854 567.

Zdjęcia: UG Goleszów